Дехто, мабуть, здивувався, коли серед переможців університетського конкурсу "Молодий викладач-дослідник 2011" побачив представницю прекрасної статі від переважно чоловічого зварювального факультету – Євгенію Петрівну Чвертко. До речі, це перша така подія в історії факультету. Коли ж ближче познайомитися з молодою симпатичною Євгенією, яка має безліч ідей, цікавих задумів, що втілює їх у життя з невичерпною енергією і працездатністю, стає зрозумілим закономірність такої відзнаки.
Народилася Євгенія Петрівна в Києві в сім'ї інженерів-зварювальників. Її батько – відомий учений, все своє життя працює в Інституті електрозварювання ім. Є.О.Патона. Донька пішла шляхом батьків, вступила на зварювальний факультет і у 2001 р. з відзнакою закінчила магістратуру. Після закінчення навчання працює асистентом, а з 2007 року – старшим викладачем кафедри електрозварювальних установок.
Є.П.Чвертко викладає дисципліни "Технічні засоби автоматизації" та "Проектування технічних засобів автоматизації зварювальних установок", розробила курс лабораторних робіт з дисципліни "Машини та установки зварювання тиском", які проводить на сучасній базі Інституту електрозварювання. Молодий викладач користується великим авторитетом і повагою у студентів, заняття проводить цікаво, застосовує сучасні інформаційні засоби навчання.
На своїй кафедрі Євгенія Петрівна бере участь у наукових роботах з автоматичного керування зварювальними процесами та забезпечення якості зварних з'єднань. У 2011 році захистила кандидатську дисертацію на тему "Моніторинг процесу контактного стикового зварювання оплавленням". Результати представлених у роботі розробок було впроваджено під час будівництва нових та реконструкції існуючих об'єктів НСК "Олімпійський", зокрема при монтажі ригелів верхнього ярусу глядацьких трибун VIP-сектора та плит перекриття зони під'їзду автобусів команд. Матеріали роботи було представлено на Міжнародному конгресі зі зварювання "Advanced Welding Science and Technologies – 2011" в Анталії (Туреччина), де робота отримала відзнаку.
Має понад 20 наукових праць, у тому числі в закордонних виданнях, шість патентів України, є співавтором підручника для міжнародних інженерів зі зварювання. За участю Є.П.Чвертко було підготовлено до участі в конкурсі Європейської федерації зварювання магістерську роботу на тему "Моніторинг напруженого стану зварних магістральних трубопроводів".
З 2007 року Євгенія Петрівна виконує обов'язки заступника декана з міжнародного співробітництва і проводить велику роботу з іноземними студентами.
У цьому ж році її було призначено куратором навчального центру на базі зварювального факультету, акредитованого Міжнародним інститутом зварювання. Центр проводить підготовку фахівців кваліфікаційного рівня "Міжнародний інженер зі зварювання". У 2010-му повноваження було розширено на підготовку "Міжнародних технологів зі зварювання". З 2009 року обіймає посаду виконавчого директора Уповноваженого національного органу Міжнародного інституту зварювання з підготовки та атестації персоналу. Загалом з 2007 року під керівництвом Є.П.Чвертко на факультеті підготовлено шість груп за інженерним та одну за технологічним напрямом, дипломи міжнародного зразка отримали понад 50 студентів та випускників ЗФ, ММІ, ІФФ та ФЕА і стільки ж фахівців із досвідом роботи в галузі зварювального виробництва.
З 2010 р.Євгенія Петрівна є діючим членом делегації України в Міжнародному інституті зварювання, бере активну участь у роботі робочих груп та комісій інституту, Генеральної асамблеї та Загальних зборів, де активно відстоює інтереси України.
У вільний час Євгенія Петрівна любить вишивати, і її картини є високохудожніми творами. Вона взагалі є творчою людиною. Допомагає студентам випускати факультетську багатотиражну газету "Світ зварювання". Неоціненним є її внесок в організацію і проведення Днів зварювального факультету. Вона спілкується з випускниками-активістами минулих років, залучає їх до проведення свят.
Євгенія Петрівна Чвертко – завжди в пошуку, і віриться, що завдяки їй і її колегам – молодим викладачам і науковцям – майбутнє зварювального факультету в надійних руках.