Медична розробка багатоцільового застосування

Серед найвизначніших подій у сфері інноватики в КПІ ім. Ігоря Сікорського – фестиваль "Sikorsky Challenge 2019". Приємно відзначити, що у фінал конкурсу стартапів потрапило багато проектів, виконаних науковцями університету чи за їх участю у складі творчих колективів, до яких входять представники різних організацій.

Одна із розробок, яка привернула увагу відвідувачів та журі – "Інноваційний волокнистий активований вуглецевий сорбуючий матеріал медичного призначення "Борисфен-МН", виконаний під керівництвом В.Г.Ніколаєва – чл.-кор. НАН України, заслуженого діяча науки і техніки України, д.мед.н., зав. відділу Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАНУ; В.В. Кудряченка – к.т.н., академіка Української академії наук, доцента КНТЕУ; О.Є.Колосова – д.т.н., заслуженого винахідника України, професора КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Запропонований науковцями сорбуючий матеріал медичного призначення може застосовуватися в хірургічних відділеннях, травматології, опікових центрах як пов'язка для терапії ран і опіків, гемосорбційний засіб для видалення патогенів різної природи, ентеросорбент тощо. Він буде корисним у стоматології, косметології, ветеринарії, для аварійно-рятувальних служб, внутрішніх військ та індивідуальних користувачів.

За допомогою такої вуглецевої пов'язки можна лікувати інфіковані рани, опіки різної площі та ступеня, екземи, виразки, пролежні, забезпечити профілактику гнійно-септичних ускладнень. Вона має виражений гемостатичний і бактеріостатичний ефект, у 3 рази перевищує гігроскопічність марлі, прискорює загоєння ран в 1,5–2 рази та запобігає повторному інфікуванню, сприяє приживленню пересадженої шкіри, щільно прилягає до поверхні рани будь-якої конфігурації.

Розроблений ентеросорбент на базі вуглецевого сорбуючого матеріалу має 10–20-разову перевагу у зв'язуванні основних груп токсичних речовин порівняно з відомими аналогами. За своїми функціональними характеристиками, ємністю щодо основних груп токсичних речовин, зручністю застосування, а також за іншими фармако-економічними показниками ці ентеросорбенти не мають світових аналогів. Розробка захищена об'єктами інтелектуальної власності і права України – отримано дев'ять патентів на винаходи і корисні моделі.

Борисфен-МН

[08-10.10.2019] VIII Фестиваль інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2019

З 8 по 10 жовтня 2019 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбудеться VІII Фестиваль інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2019.

ОРГАНІЗАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ Sikorsky Challenge 2019
ОРГАНІЗАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ Sikorsky Challenge 2019

Вперше Фестиваль був проведений в 2012 році і одразу набув великої популярності серед студентів та підприємців. Адже фестиваль це не тільки конкурси інноваційних проектів, це й цікаві виставки, майстер-класи, лекції та нетворкінг.

У Фестивалі беруть участь не тільки для того, щоб просунути свій винахід або стартап. Тут можна поспілкуватися з іншими інноваційними підприємцями, познайомитися з інвесторами і бізнес-ангелами. Завдяки такому спілкуванню народжуються нові ідеї і популяризується філософія креативного підприємництва. З кожним роком Фестиваль привертає до себе все більше уваги суспільства – програма стає більш насиченою, зростає кількість учасників і гостей.

Під час Фестивалю проходитиме відкрита виставка наукових проектів школярів учасників конкурсу Малої академії наук та буде проведено Форум «Sikorsky Challenge як модель інноваційного розвитку України» (8 жовтня).

На Форумі обговорюватимуться:

  • інноваційна модель розвитку економіки України
  • підтримка мережі інноваційних кластерів та Стартап Шкіл найбільш розвинутих міст
  • підтримка стартапів, діючих інноваційних малих і середніх підприємств: джерела і механізми фінансової підтримки

Після форуму відбудеться конкурс проектів-фіналістів Фестивалю.

Заходи проходитимуть у Залі Вченої Ради (корпус 1) та у Центрі інноваційного підприємництва КПІ (корпус 6)

Докладна інформація на сайті Фестивалю