Володимир Святославович Богушевський народився 4 травня 1942 року в місті Києві. У 1959 році закінчив київську школу № 38. У 1959 році вступив на механіко-технологічний факультет, кафедра автоматизації і комплексної механізації металургійних процесів Київського політехнічного інституту, який у 1964 році закінчив з відзнакою (упродовж навчання – Ленінський стипендіат) та отримав кваліфікацію "інженер-металург" за спеціальністю "Комплексна механізація і автоматизація металургійних процесів". За розподілом був направлений на роботу до Київського інституту автоматики, де пройшов шлях від інженера до завідувача відділу автоматизації конвертерного і ливарного виробництва. У 1970 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Контроль і керування процесом зневуглецювання у ванні конвертора". З 1976 року старший науковий співробітник. У 1997 році захистив докторську дисертацію на тему "Математичні моделі і системи керування конвертерною плавкою". У 2002 році отримав вчене звання професора. На кафедрі фізико-хімічних основ технології металів НТУУ "КПІ" з 1989 р. по 2002 р. працював за сумісництвом, а в 2002 році став штатним співробітником і за конкурсом був обраний на посаду професора. Він є провідним спеціалістом в галузі автоматизації технологічних процесів металургійного виробництва. Читає лекції з навчальних дисциплін "Автоматизація виробничих процесів та мікропроцесорна техніка", "Aвтоматизовані системи керування процесами СЕМ", "Cпоживчі властивості металургійної продукції". Керує дипломним проектуванням студентів спеціальності "Спеціальна металургія" та аспірантами. Він провів значну роботу з відкриття другої спеціалізації на кафедрі комп'ютеризації процесів спеціальної металургії. Відповідає за заочну форму навчання, є головою редакційної комісії з методичних розробок колективу інженерно-фізичного факультету. Під його керівництвом захищено 3 кандидатські дисертації. Наукові розробки Володимира Святославовича впроваджені на підприємствах "Криворіжсталь", “Єнакіївський металургійний завод”, “ММК ім. Ілліча”, "Азовсталь". Він є співавтором 9 монографій та 2 підручників, має більше 100 авторських свідоцтв, понад 200 публікацій у наукових журналах, понад 100 доповідей на наукових конференціях.
Висока вимогливість передусім до себе, високий професіоналізм і принциповість, працьовитість та цілеспрямованість у досягненні поставленої мети здобули професору В.С. Богушевському авторитет і повагу з боку співробітників та студентів інженерно-фізичного факультету.
Колектив і друзі щиро вітають ювіляра і зичать Вам, шановний Володимире Святославовичу, міцного здоров'я та довголіття, творчої наснаги, добробуту та злагоди Вашій родині, успіхів у науковій та педагогічній роботі.