Так і хочеться сказати: «Які ж гарні та натхненні обличчя твої, КПІ», коли зустрічаєш на території університету Олену Миколаївну Безвесільну – д.т.н., професора кафедри приладобудування, начальника Головного управління акредитації МОН України (1996–1997 рр.), заслуженого діяча науки і техніки України, заслуженого професора НТУУ «КПІ», дійсного члена Академії інженерних наук України, Нью-Йоркської Академії наук та ін. Завжди привітна і уважна, Олена Миколаївна є визнаним фахівцем своєї справи, залишаючись чарівною жінкою. Вона нагороджена почесними відзнаками МОН України «За наукові досягнення», «Відмінник освіти», Почесними грамотами НТУУ «КПІ», має Подяки голови КМДА тощо. Отримати стільки почесних звань та нагород здатна дійсно унікальна жінка.
Почавши свій науковий шлях ще студенткою Київської політехніки, О.М.Безвесільна завжди трималася обраного напряму. Вона закохана у свою професію зі студентської лави. Тоді лекції зі спеціальності читали, в основному, видатні фахівці приладобудівної галузі з Ленінграда та їх вихованці з КПІ. Іскра їх таланту запалила любов до професії не тільки в майбутньої дослідниці, а й у багатьох інших талановитих творців та організаторів промисловості, науки й освіти України. Була створена відома у світі школа гіроскопістів НТУУ «КПІ» з докторів технічних наук – завідувачів кафедр, професорів: О.В. Збруцький, В.В.Карачун, В.С.Дідковський, О.М.Безвесільна, Л.М.Рижков, Л.М.Гельман та ін. Кожен із названих науковців – нині відома особистість, мають свої наукові школи.
З 1972 р. і донині Олена Миколаївна Безвесільна працює на кафедрі приладів точної механіки, тепер – приладобудування НТУУ «КПІ». Керувала цією кафедрою з 1992 по 2001 рр.
Наукові дослідження Олени Миколаївни присвячені фундаментальним і прикладним питанням механіки гіроскопічних та навігаційних приладів рухомих об’єктів, динаміки авіаційних електромеханічних систем. Вона очолює спеціалізовану раду із захисту докторських та кандидатських дисертацій. Визнана інженером-дослідником НТУУ «КПІ» у 2006, 2007, 2008, 2009 рр. Автор 576 наукових праць, у тому числі 15 монографій, 9 підручників та 8 навчальних посібників з грифом МОН України, 29 патентів та авторських свідоцтв. Довідки про неї включені до світових довідників «Хто є хто в Україні», «Імена України», «Жінки України», «Кияни», «Who’s Who in the World», «Видатні люди 20-го сторіччя».
Усі наукові праці Олени Миколаївни проводяться в галузі приладобудування, механіки, розробки приладів для вимірювання механічних величин. Нею одержані важливі результати з фундаментальних і прикладних питань механіки гіроскопічних та навігаційних приладів рухомих об’єктів; динаміки авіаційних електромеханічних систем, сформовано новий науковий напрямок у механіці: розробка теорії та принципів побудови нової авіаційної автоматизованої гравіметричної системи, новітніх комп’ютерних технологій для дослідження природних ресурсів Землі та корекції інерціальних навігаційних систем рухомих об’єктів.
На початку нового року ми запитали Олену Миколаївну, яким вона бачить наш університет у майбутньому: «Впевнена, що наш славний КПІ має блискуче майбутнє. Це буде науковий та навчальний мегаполіс з розвиненою, чітко працюючою інфраструктурою: навчальні корпуси прекрасно оснащені лабораторною базою, побудовані за новітніми технологіями; передове науково-дослідне виробництво для апробації передових новітніх ідей та задумів; бібліотека, яка має всі найновіші інформаційні зв’язки і можливості. Сучасний науковий, технологічний, економічний і гуманітарно-мистецький центр формування особистостей – молоді України». Ми щиро віримо, що завдяки саме таким співробітникам, як Олена Миколаївна Безвесільна, Київська політехніка й справді незабаром вийде на цей рівень.