Розмаїття наукових тем і напрямів, за якими провадяться дослідження в НТУУ "КПІ", вражає: від наночасток до літаківвелетів, від підземелля до космосу. Особливе місце посідають роботи, виконані на ПБФ. Вони завжди вирізняються досконалістю та практичним спрямуванням, зокрема виконані к.т.н., доцентом В.Г.Баженовим і його учнями. Не дарма ж він став переможцем університетського конкурсу "Викладач-дослідник 2013".
Віктор Григорович народився і виріс на сході України. Після закінчення школи в 1966 р. вступив до КПІ. І відтоді майже на півстоліття пов'язав свою долю з Київською політехнікою. У 1972 р. закінчив радіотехнічний факультет, вступив до аспірантури. Працював на кафедрі інформаційно-вимірювальної техніки науковим співробітником, разом з колективом був переведений до КБ "Шторм". У 1979–1982 рр. очолював науково-дослідний сектор 32 КБ "Шторм", був відповідальним виконавцем науково-дослідних робіт оборонного характеру, брав участь у монтуванні й налагодженні важливого устаткування на Камчатці. У 1981 р. захистив кандидатську дисертацію та перейшов на викладацьку роботу на кафедру приладів і систем неруйнівного контролю ПБФ, де працює й донині.
Бажання творити нове та втілювати його в життя власними руками супроводжувало науковця протягом усіх років. У 2006–2008 рр. він був науковим керівником успішно виконаної роботи по контролю колісних пар швидкісних поїздів для Німеччини. Тоді була розроблена новітня електронна система управління променями ультразвукових фазованих ґраток і подальшої обробки сигналів. Унікальні ультразвукові фазовані ґратки розробили і виготовили в стінах НТУУ "КПІ", в лабораторії А.П.Красковського. На сьогодні з'явились нові електронні комплектуючі фірми "Аnalog-Devices", які дозволять значно модифікувати електронний блок, тож ведуться перемовини щодо подальшого співробітництва.
Під керівництвом В.Г.Баженова виконано низку робіт для геофізиків. Була розроблена апаратура для реалізації методики знаходження корисних копалини, яка дістала визнання на фестивалі інноваційних проектів серед вишів України "Sikorsky Challenge" 2012 р., а Віктор Григорович став лауреатом премії за представлений проект і макет реконфігурованої універсальної вимірювальної системи. Віктор Григорович по праву пишається цією системою, бо вона за допомогою комп'ютера дозволяє реалізувати майже всі основні відомі вимірювальні прилади і системи для вимірювання параметрів сигналів у широкому діапазоні частот та повністю автоматизувати і документувати будь-які експериментальні дослідження. Нічого подібного в Україні немає, і у світі повних аналогів не виявлено. Новинка захищена чотирма патентами України на винахід, успішно пройшла випробування в Україні, Туреччині, Португалії. Крім того, було розроблено апаратуру для геофізичних автоматичних вимірювань параметрів атмосфери, успішні випробування якої торік завершилися в Антарктиді.
У 2012–2013 рр. під науковим керівництвом к.т.н. В.Г.Баженова виконувалися дослідно-конструкторські роботи між Науковим парком "Київська політехніка" та Укрзалізницею з розробки дослідного зразка приладу для виявлення внутрішніх дефектів великогабаритного литва візків вантажних вагонів. Вартість робіт склала 196 тис. грн (це найдорожча за 2013 р. робота, виконана в КПІ).
Поряд з Віктором Григоровичем завжди працюють студенти, переймаючи його досвід та відшліфовуючи власні ідеї. За 2009–2013 рр. його вихованці на конкурсах міжнародного салону винаходів та новітніх технологій "Новий час" (м.Севастополь, учасники з 30 країн світу) завоювали дві золоті (Д.Крепак і Л.Мисливець), одну срібну (В.Лепеха) і дві бронзові медалі.
В.Г.Баженов має більше ста публікацій, серед яких одна монографія, близько 50 винаходів СРСР і патентів України. За останні 5 років (2009-2014 рр.) отримано 36 патентів України. Лише за 2013–2014 рр. – п'ятнадцять. Співавторами практично всіх патентів є студенти, магістранти й аспіранти, які працюють під його науковим керівництвом: С.Грузин, Г.Богдан, В.Лепеха, Д.Марченко, С.Овчарук, Д.Куксенко, Д.Івицька, М.Худецький.
Пишається В.Г.Баженов і розробкою "Вихрострумовий дефектоскоп", за яку отримали срібну медаль на міжнародному салоні винаходів і технологій "Новий час" у 2013 р. Дефектоскоп розроблено з використанням найсучаснішої елементної бази, що при мінімальних габаритах і електроспоживанні (а це дуже важливо для авіабудування), дозволило створити виріб з підвищеною чутливістю й розширеними функціональними можливостями. На цей пристрій отримано патент України на корисну модель. У розробці брали участь студенти Дмитро Марченко і Віктор Лепеха. Останній у червні 2013 р. за матеріалами розробки захистив магістерську дисертацію. Дмитро та Віктор власноруч виготовили діючий макет дефектоскопа, який підтвердив високу ефективність розробки, та передали його на кафедру ПСНК. На цьому макеті передбачається поставити нову лабораторну роботу.