Ви є тут

Астреліну Ігорю Михайловичу – 75!


І.М. Астрелін

Колектив хіміко-технологічного факультету щиро вітає декана, наукового керівника кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології Ігоря Михайловича Астреліна з 75-річчям!

І.М. Астрелін народився 5 лютого 1942 р. у родині військових. Після навчання у середній школі вступив до Київського політехнічного інституту, який закінчив у 1964 р., і більше з рідним інститутом не розлучався. Закінчивши аспірантуру, Ігор Михайлович у 1968 р. захищає кандидатську дисертацію, працює на кафедрі технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології асистентом, доцентом.

У період з 1973 по 1976 рр. І.М. Астрелін працював у Алжирі (Університет м. Аннаба), був завідувачем кафедри хімії, а потім – радником ректора.

У 1990 р. Ігор Михайлович захищає докторську дисертацію, отримує звання професора. З 1983 р. він завідувач кафедри технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології, а з 2000 р. – декан хіміко-технологічного факультету.

І.М. Астрелін – творча, талановита особистість, автор більше ніж 500 наукових статей, 70 патентів, 10 монографій, 12 підручників і навчальних посібників, під його науковим керівництвом було захищено 19 кандидатських  і 4 докторських дисертацій. Наукові інтереси І.М. Астреліна охоплюють широкий спектр хіміко-технологічних питань і проблем: синтез неорганічних солей, кислот, органо-мінеральних добрив, каталізаторів, сорбентів, нанокомпозитів, коагулянтів, хімія і технологія водопідготовки та водоочищення, утилізаційна переробка відходів глиноземних, титанових, текстильних, нафтопереробних, фосфатних виробництв, продуктів і шламів водоочисних процесів.

Завдяки ініціативі та наполегливості професора І.М. Астреліна співробітники та студенти кафедри беруть участь у міжнародних навчальних і наукових проектах (Water Harmony, Erasmus+) із провідними університетами Норвегії, Німеччини, Польщі, Шрі-Ланки, Китаю, Білорусі, Казахстану, Таджикистану, Киргизії, Молдови.

Особливо слід відмітити педагогічний талант Ігоря Михайловича, його лекції обожнюють студенти всіх поколінь, його любов, повага до студентів відома всім, хто навчався і навчається на факультеті. Він веде активну науково-методичну і організаційну роботу із розвитку та вдосконалення вищої технічної освіти України, є членом Галузевої ради з розроблення стандартів Всеукраїнського галузевого об'єднання організацій роботодавців хімічної промисловості.

Наукові, творчі, технічні, педагогічні досягнення Ігоря Михайловича Астреліна відзначено нагородами, преміями, академічними званнями: заслужений діяч науки і техніки України, член Американського хімічного товариства, академік Академії наук вищої освіти України, член президії Європейської асоціації із захисту довкілля, лауреат Премії Ярослава Мудрого за досягнення в науці, має Відзнаку Міністерства освіти і науки України, Почесний професор Українського державного хіміко-технологічного університету.

Колектив хіміко-технологічного факультету щиро вітає Ігоря Михайловича із ювілеєм і бажає міцного здоров'я, довголіття, творчого натхнення, великого людського щастя.

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій