Делегація НТУУ "КПІ" у складі декана ФАКС професора О.Збруцького, помічника ректора університету Б.Дуди, координатора міжнародних проектів, інженера ФАКС Л.Стецюк в листопаді цього року відвідала Алжир. Метою поїздки було підписання Угоди про співпрацю, навчальне та наукове співробітництво із ще одним університетом – науки і технологій міста Оран – другого за величиною та економічним значенням міста Алжиру, та знайомство з одним з університетів Західної Сахари.
На початку ми відвідали університет Саад Дахлаб міста-супутника столиці Алжиру – Бліди, з яким нас поєднує існуюча угода про співробітництво. У цьому університеті нещодавно відкрито перший в Алжирі навчальний авіаційний інститут, який розширює взаємодію з нашим факультетом авіаційних і космічних систем з організації підготовки фахівців для Алжиру. Цей університет підтримав пропозицію НТУУ "КПІ" про створення спільного науково-навчального та культурного алжирсько-українського центру, який би інтегрував роботу з нашим університетом університетів Алжиру. Робота над його створенням перейшла у завершальну фазу. Університет Саад Дахлаб зацікавлений у відкритті в ньому філіалу нашого підготовчого відділення. До речі, авіаційний інститут університету постійно має один з найвищих конкурс абітурієнтів. Спільно з керівником однієї з 4-х наукових лабораторій університету Саад Дахлаб, які підпорядковані Міністерству освіти Алжиру, М.Рахмуні – в недалекому минулому нашим аспірантом, делегація була прийнята в Посольстві України в Алжирі, де пройшло обговорення питання співробітництва українських та алжирських університетів та було висловлено схвалення роботи нашого університету.
В університеті науки і технологій м. Оран, розташованого як і столиця – м. Алжир, на середземноморському узбережжі, відбулося підписання алжирською стороною Угоди про співпрацю між нашими університетами. Ректор університету науки і технологій професор пані Aicha Derdour підкреслила готовність розвивати співробітництво в галузі аеронавтики та безпілотних літальних апаратів, для чого в університеті створено нову наукову лабораторію (керівник професор Imine Bachir), а також ливарного виробництва та гірничої справи. Енергетика Алжиру здавна була побудована на вугіллі, яке продовжують видобувати попри великі запаси нафти та газу. У країні широко використовують місцеві граніт та мармур. Були висловлені побажання залучати до співпраці університети півдня Алжиру для спільного вирішення питань щодо створення відновлюваних джерел енергії, оптимізації теплового режиму та підвищення комфортності житла з використанням місцевої сировини, забезпечення питною водою населених пунктів у пустелі, моніторингу магістральних доріг та трубопроводів і державного кордону в малонаселеній місцевості.
Ці завдання та можлива участь фахівців нашого університету в їх вирішенні обговорювались в Університеті міста Бешар у Західній Сахарі. Університет має сучасні лабораторії для досліджень, де поряд з викладачами над виконанням реальних проектів працюють магістри. Ректор цього університету професор Abdellah Laoufi запросив нас до спільної роботи, яка проводиться з університетами Франції та Японії, підкресливши, що для цього периферійні університети мають певні державні преференції.
Ректори університетів м. Оран та Бешар висловили зацікавленість у запровадженні програм подвійного диплома алжирських університетів та НТУУ "КПІ".
Про зацікавленість алжирської сторони в такій участі свідчать як підписані угоди з нашим університетом, так і увага до візиту нашої делегації з боку алжирських ЗМІ. Підписання угоди про співпрацю в м. Оран було висвітлене в статті "Безпілотні літальні апарати: співробітництво алжирських і українських університетів" в одній з центральних алжирських газет.