Переможцями цьогорічного конкурсу на кращу академічну групу стали студенти з БІ-51 (ФБТ). Як розповідає їхній куратор доцент каф. біотехніки та інженерії, к.т.н. Вікторія Миколаївна Мельник, це надзвичайно дружня організована група, в якій студенти прагнуть до знань і спрямовані на досягнення результатів. Минулого року в рейтингу кращих академічних груп БІ-51 була третьою. Тож цього року студенти групи-переможниці довели, що можуть і більше. На їхньому рахунку виграні 2 гранти ректора, надзвичайно велика кількість наукових публікацій на міжнародних конференціях у м.Софія (Болгарія), м.Перемишль (Польща), м.Прага (Чехія), конференція «Людина і космос», що її проводить Національний центр аерокосмічної освіти молоді України (м.Дніпропетровськ).

Патенти України на корисну модель мають Катерина Кузьменко (3), Володимир Ковальчук (3), Оля Савченко, Дарія Литвиненко (3), Олексій Кривець (4), Катерина Пригорницька, Дмитро Вільчинський. Беруть активну участь студенти і в конкурсах наукових проектів: «Інтелект молодих – на службу столиці», «Інтелектуальний потенціал молодих вчених місту Києву».

За свої досягнення студенти відзначені стипендіями Верховної Ради України (Денис Чередниченко, Володимир Ковальчук), Кабінету Міністрів України (Дарія Литвиненко), Київського міського голови (Дарія Литвиненко, Катерина Кузьменко), стипендією ректора НТУУ  “КПІ” (Олексій Кривець, Катерина Кузьменко, Оля Савченко).

Усе гаразд у групі і зі спортом. Іван Довгодько – спортсмен міжнародного рівня, майстер спорту з академічного веслування, у складі збірної України здобув срібну медаль на Чемпіонаті світу з академічного веслування. Як розповідає куратор Вікторія Миколаївна, Іван якось приніс на кафедру цілу коробку медалей – такими студентами можна лише пишатися.

Займаються студенти й організаційною роботою, працюють у студраді факультету, допомагають в організації факультетських конкурсів, зокрема «Містер ФБТ».

Навчаються у БІ-51 майбутні інженери. Їхня спеціальність – «Обладнання фармацевтичної та мікробіологічної промисловості». Більшість з них уже працюють, тож мають вільний графік відвідувань, однак при цьому їм вдається залишатися на високому рівні в навчанні навіть за непростих вимог рейтингової системи. І не остання причина того – дружність і товариськість групи. Допомогти одне одному, підтримати, пояснити – і в результаті стати переможцями. Як і всі дружні групи, БІ-51 часто разом відпочивають.

Самі студенти кажуть, що завжди хочеться бути краще, і віджартовуються, що на перемогу в конкурсі не чекали, але в душі дуже на це сподівалися. А слова подяки БІ-51 попросили передати зав. кафедри біотехніки та інженерії проф., д.т.н. В.В. Карачуну, куратору В.М. Мельник та всій кафедрі за підтримку, турботу та розуміння.

Валерія Добривечір

Дата події