Переможець всеармійського конкурсу Колосов Олександр Євгенович

У листопаді 2009 році на кафедру хімічного, полімерного і силікатного машинобудування ІХФ прийшла радісна звістка: патентний повірений України к.т.н., старший науковий співробітник цієї кафедри Олександр Євгенович Колосов став переможцем Всеармійського конкурсу «Кращий винахід року – 2009» в номінації «Матеріально-технічне забезпечення» як один із співавторів патенту України на корисну модель «Тара для зберігання боєприпасів».

Відомо, що пожежонебезпечність різного роду складів значною мірою обумовлена використанням для зберігання боєприпасів традиційної дерев’яної тари. Творчий колектив, до якого входить О.Є. Колосов, за власню ініціативою розробив нову тару із композиційних матеріалів на основі склобазальту, яка не горить, не гниє, не набухає від вологи та має великий термін зберігання – до 30-40 років. Ця тара, маючи збірно-розбірну конструкцію, дозволить проводити її складання на арсеналах і базах без застосування складного технологічного обладнання.

Очікується, що розроблювані за патентом у співпраці з конструкторами, технологами й вченими з інших організацій технічні рішення дозволять створити уніфіковану тару, в яку можна буде упаковувати вироби різної довжини і форми, без виготовлення нових типорозмірів тари й використання додаткових деталей, здійснюючи тільки переналагодження деталей, які входять до складу корпусу тари. При цьому зміна конфігурації внутрішніх опорних елементів дозволить використовувати цю тару, окрім зберігання боєприпасів, й у народному господарстві.

Серед планів О.Є.Колосова – участь у Всеукраїнському конкурсі кращих винаходів. Тож побажаймо йому подальших творчих успіхів!

А.К.Скуратовський, доцент ММІ, к.т.н.