«Скількома мовами ти володієш, стільки разів ти людина». Ці слова є певним девізом на факультеті лінгвістики НТУУ «КПІ». Окрім мов, які заплановані навчальною програмою, студенти мають можливість вивчати польську мову, що збільшує їх шанси зацікавити майбутніх роботодавців, оскільки знання мов країн Євросоюзу є дуже вагомим плюсом на сучасному ринку праці. Активізація українсько-польських відносин, наближення «Євро-2012», вступ Польщі до Євросоюзу, налагодження взаємозв'язків з вищими навчальними закладами цієї країни, можливість навчання за кордоном, обмін студентами стимулює бажання вивчати мову нашого західного сусіда. Відповідаючи на виклики сьогодення, факультет лінгвістики надав можливість безкоштовно вивчити польську мову у стінах рідної альма-матер.

Курси польської мови викладає професор Малгожата Лідія Граусам, висококваліфікований спеціаліст, про яких кажуть «викладач від Бога». Харизма та професійність пані Малгожати, використання новітніх навчальних матеріалів, зручний графік занять – гарантія якісного навчання мови. Чітко побудована програма курсу, цікаві завдання, орієнтовані на вироблення навичок говоріння, читання та письма, фонетичні вправи, аудіювання, ситуаційні діалоги – все це дозволяє студентам з першої хвилини зануритись у світ іноземної мови та культури. Викладач завжди готова допомогти студентам. Вона чітко пояснює кожен аспект мови, уважно стежить за реакцією студентів, намагається створити атмосферу, у якій слухачі почувалися б розкуто, звільнившись від страху перед новою мовою.

Можливістю вивчати мову сусідньої країни скористалися не лише лінгвісти, а й студенти інших факультетів. На заняттях з польської мови важко знайти вільне місце. Уважні студенти ловлять кожне слово викладача, старанно занотовують правила у зошити.

«Дуже цікаво вивчати мову сусідньої країни. У нас стільки спільного. На заняттях іноді дивуєшся, наскільки наші мови схожі. Спочатку було дещо важко прилаштуватись до їхньої фонетики, але з часом ці труднощі зникають. Іноді вивчені фрази я використовую у повсякденному житті. Це дуже весело – відповідати польською мовою», – поділилась з нами студентка факультету лінгвістики.

Вивчення іноземної мови розкриває нові можливості, збагачує духовний світ, наближає до культури народу, мова якого вивчається.

Отже, serdecznie zapraszamy na kursy j zyka polskiego .

П.Шпірко, заступник декана ФЛ