У липні 2009 року завдяки зусиллям адміністрації Спільного українсько-німецького факультету машинобудування НТУУ «КПІ» та співробітників Отто-фон-Геріке Університету м. Магдебург (ОфГУ), студенти вже нині четвертого курсу Спільного факультету (як і декілька поколінь їх попередників) отримали змогу пройти виробничу практику на базі ОфГУ в Німеччині. Ця практика дала студентам можливість побачити на власні очі високий рівень якості освітнього процесу та матеріального забезпечення німецького університету, оцінити, спираючись на власні враження, предмет їх намагань та чітко усвідомити власні цілі і шляхи їх досягнення на останньому – найбільш важливому – етапі підготовки до вступу до німецького університету.
Відразу після прибуття до Магдебурга українським студентам було люб’язно надано комфортабельні гуртожитки з усіма зручностями. Також на території університету діє студентська їдальня та доступний безкоштовний Інтернет для потреб студентів. Від моменту прибуття до початку занять практиканти мали два вільних дні і скористалися можливістю відвідати столицю Німеччини – Берлін.
Виходячи з того, що група практикантів складалася з представників ММІ, ІФФ та ЗФ, програму практики було присвячено ознайомленню з інфраструктурою відповідних підрозділів магдебурзького університету. Протягом перших трьох тижнів студенти відвідали всі можливі університетські цехи, що відповідають галузі машинобудування. Надсучасне обладнання дозволяє німецьким спеціалістам проводити точні випробування для своїх досліджень, а головне – за потреби обладнання доступне також для студентів та аспірантів. Останній, четвертий тиждень практики пройшов у металознавчих лабораторіях та цехах зварювальних процесів. Кваліфіковані викладачі з німецькою педантичністю передавали свої знання та досвід майбутнім студентам ОфГУ.
Мабуть, кожен, хто хоч раз побував у Німеччині, помітив на її території велику кількість вітроустановок як альтернативних джерел енергії. Саме на одному з заводів («Enercon»), що будують такі установки, і побувала група студентів із КПІ. Ми на власні очі спостерігали всі відкриті для загалу нюанси виробничого процесу. Екскурсію підприємством «Enercon» люб’язно провів один із технологів. Також практиканти ознайомилися з високотехнологічними процесами й устаткуванням заводу «SKL». Тут, завдяки високому рівню автоматизації виробництва та сумлінному ставленню до праці, в мінімальні строки виготовляють якісні дизельні мотори для човнів.
Але не тільки вивченням досвіду провідних німецьких промислових підприємств був зайнятий наш час. Ми також мали насичену культурну програму: щовихідних мандрували країною. Ми побачили найкрасивіші місця Берліна, Потсдама, Дортмунда, Ваймара та кількох маленьких, майже середньовічних містечок. За сприяння місцевої туристичної агенції видалася нагода відвідати столицю Королівства Нідерланди – Амстердам.
Подібні практики є дуже корисними, оскільки студенти мають чудову нагоду отримати нові знання, вдосконалити свою німецьку, оцінити рівень власної фахової підготовки. Завдяки зусиллям німецьких партнерів, перебування в цій країні протягом місяця для студентів-практикантів є абсолютно доступним.