25 червня 2009 р. відбувся прийом звітів про виконання НДР – переможців V конкурсу на одержання фінансової підтримки науково-дослідних робіт студентів і аспірантів НТУУ «КПІ». До виконання науково-дослідних робіт – переможців конкурсу було залучено 46 керівників і авторів проектів, із яких 13 аспірантів, 17 магістрантів і 16 бакалаврів нашого університету.

Під час звітів-презентацій комісією, до складу якої входили представники НТСА і Студентської ради НТУУ «КПІ», відділу інтелектуальної власності, організаційного та планово-економічного відділів департаменту науки та інноватики, встановлено, що одержані результати повністю відповідають вимогам технічних завдань НДР. За період виконання НДР студентами та аспірантами надруковано 67 статей у фахових журналах та тез доповідей на конференціях, подано 7 заявок та отримано 4 патенти України. Матеріали НДР увійдуть до 13 кандидатських дисертацій, що плануються до захисту в цьому та наступних роках. Результати деяких робіт знайшли зацікавленість у фахівців українських підприємств. Так, наприклад, у результаті виконання НДР «Моделювання процесу обробки робочої рідини гідросистем постійним аксіально-симетричним магнітним полем» (керівник – О.А.Можаровська, асп. каф. ЕМОКВ ІЕЕ) спільно з фахівцями ТОВ «Центр науково-технічних інновацій української нафтогазової академії» розроблено Магнітну аксіально-симетричну систему, що базується на використанні аксіально-симетричного поперечного магнітного поля. З березня 2009 р. МАКСі проходить промислове впровадження на Південно-Західній котельні ДП «Кіровоградтепло» ТОВ «ЦНТІ УНГА». Результати НДР «Система автоматизованого проектування операційної технології виготовлення деталей приладів та машин» (керівник – О.С.Лапіга, студент 6-го курсу каф. ВП ПБФ) проходять промислове впровадження на ВАТ «Київський завод «Радар».

Серед виконаних робіт комісією відзначено також наступні науково-дослідні роботи. В НДР «Вплив механічних коливань на теплові характеристики пульсуючих теплових труб в умовах реальної експлуатації» (керівник – А.М.Наумова, асп. каф. АЕС і ІТР ТЕФ) експериментально встановлено характеристики пульсуючих теплових труб за наявності зовнішніх коливань, що імітують умови космосу. В роботі «Структурне передбачення, генетичний синтез і створення генетичного банку інновацій по класу енергозберігаючих електромеханічних дезінтеграторів багатофакторної дії» (керівник – В.В.Лисак, студент 6-го курсу каф. ЕМ, ФЕА) вперше створений систематизований генетичний банк інноваційного класу електромеханічних дезінтеграторів багатофункціональної дії.

У роботі «Отримання функціональних покриттів методом магніто-керованої корозії» (керівник – О.М.Било, асп. каф. БІ ФБТ) досліджено явище впливу постійного магнітного поля на автоколивальний процес корозії феромагнітних матеріалів для отримання феромагнітної насадки з необхідними функціональними характеристиками поверхні. Результатом виконання НДР «Отримання сухого магнітокерованого сорбенту на основі дріжджів» (керівник – І.В.Дем'яненко, студент 6-го курсу каф. БІ ФБТ) є магнітокерований сорбент на основі хлібопекарських дріжджів для очищення стічних вод від іонів важких металів.

Під час виступів-звітів студенти та аспіранти висловлювали вдячність ректорату університету за надання фінансової підтримки для виконання науково-дослідних робіт студентів і аспірантів, підкреслювали важливість такої допомоги для активізації наукової роботи студентів, аспірантів і молодих учених університету, залучення до виконання науково-дослідних робіт кафедри, підвищення свого наукового рівеня.

В.А.Барбаш, заступник проректора з наукової роботи

Дата події