Чергове засідання Вченої ради НТУУ «КПІ» відбулося 22 червня 2009 року. Перед його початком головуючий, ректор НТУУ «КПІ» М.З.Згуровський, вручив декану ХТФ І.М.Астреліну нагрудний знак «За наукові досягнення», а завідувачу кафедри автоматизації експериментальних досліджень ФАКС Ю.М.Тузу нагрудний знак «Відмінник освіти України».

Далі відбулося нагородження дипломами Міністерства освіти і науки України студентів – переможців Всеукраїнських студентських олімпіад і конкурсів 2008/2009 н.р. та їх наукових керівників.

Диплом 2-го ступеня отримала студентка ІЕЕ С.О.Сопіга, призер Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Розробка родовищ корисних копалин», диплом 1-го ступеня – студент ФТІ В.О.Шутовський – переможець Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Інформаційна безпека».

Дипломи 2-го ступеня отримали призери Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт: студенти ХТФ Л.В.Черненко і А.О.Зульфігаров – з напряму «Хімічні науки», студенти ІТС О.С.Ящук, О.В.Мазуренко, О.М.Семенов, І.В.Трубаров – з напряму «Радіотехніка та телекомунікації»; студентка ФЛ І.А.Власенко – з напряму «Художній переклад».

Дипломи 1-го ступеня отримали переможці Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт: студентка ФЕА К.О.Бенза – з напряму «Електричні машини та апарати»; студент ФЕА С.О.Бур'ян – з напряму «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод»; студент ММІ В.А.Пархомчук – з напряму «Машинознавство»; студенти ФАКС О.Є.Афанасьєва і М.А.Афанасьєв – з напряму «Приладобудування»; студент ІФФ О.М.Прохоренко – з напряму «Технологія конструкційних матеріалів і матеріалознавство»; студенти ІПСА М.В.Чорний і А.М.Буряк – з напряму «Інформатика та кібернетика»; студентка ФЛ Н.М.Федулова – з напряму «Художній переклад».

Дипломи МОН України також були вручені науковим керівникам переможців Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2008/2009 н.р.: завідувачу кафедри електромеханіки ФЕА В.Ф.Шинкаренку, доценту ФЕА О.І.Кіселичнику, ст.н.с. ІПСА І.М.Головку, доценту ММІ М.С.Тривайлу, завідувачу кафедри Ю.М.Тузу, проф. ІФФ Т.А.Роїк.

Першим питанням порядку денного було заслухано доповідь «Про підготовку університету до нового навчального року», з якою виступив перший проректор Ю.І.Якименко.

Про прийом до докторантури в 2009 р. зробив повідомлення проректор з наукової роботи М.Ю.Ільченко. Він же виступив з доповіддю про організацію нових науково-навчальних центрів.

З метою підвищення якості виконання конструкторських робіт, розробки конструкторської документації університету вирішено створити в складі департаменту науки та інноватики університету конструкторське бюро «Політехнік», завданням якого є розробка конструкторської документації на замовлення підрозділів університету і підприємств та відомств. Науковим керівником КБ «Політехнік» призначено д.т.н., проф. В.Г.Сліпченка, директором – к.т.н., доц. А.В.Коваля.

У складі департаменту науки та інноватики університету вирішено також створити Навчально-науковий центр «Енергетика сталого розвитку». Завданнями Центру є узагальнення світового та національного досвіду розробки енергоефективних технологій, пристроїв і систем та створення демонстраційного навчально-наукового комплексу новітніх енергоефективних технологій, на базі якого мають бути забезпечені потреби в електро- та теплопостачанні корпусу № 6 як пілотного проекту університету. Керівником Центру призначено к.т.н., доц. А.М.Ковальчука, координатором проектів та завдань Центру – д.т.н., проф. А.В.Праховника.

Далі проректор М.В.Печеник зробив повідомлення про стан організації літнього відпочинку співробітників та студентів, зокрема про підготовку баз відпочинку університету до оздоровчого сезону.

За доповіддю директора ММІ проф. М.І.Бобира Вчена рада затвердила зміну назви кафедри ММІ «Інструментальне виробництво» на «Інтегровані технології машинобудування». На цій кафедрі вже не перший рік проводиться підготовка фахівців з поглибленим знанням інтегрованих технологій машинобудування, яких потребує сучасне наукоємне та високотехнологічне машинобудування. Тому вирішено привести назву кафедри у відповідність до змісту її роботи і тенденцій розвитку машинобудівних факультетів передових університетів світу.

На завершення засідання було розглянуто поточні справи.

Дата події