Ви є тут

Ними пишається ФММ [2009]


Таланти КПІ 2007. Шеховцова Ірина. ФММ, cт.викладач КМ. | Лілеї

Студенти факультету менеджменту та маркетингу завжди вирізняються своїми здобутками в навчанні, спорті, громадському житті, вони виборюють перемоги в змаганнях і отримують нагороди за свої успіхи. Зокрема, кращі з них неодноразово здобували право на стипендії Президента України, Кабінету Міністрів, Верховної Ради тощо. У першому семестрі цього навчального року 17 студентів стали лауреатами премій і стипендій КМДА, шестеро отримували стипендію ректора.

2009 рік студенти факультету розпочали з одинадцяти іменних стипендій ректора НТУУ “КПІ”. Дозвольте познайомити вас зі стипендіатами. Ми поцікавилися, чому вони вирішили навчатися в “КПІ”, що планують робити далі, чим займаються у вільний час, які поради можуть дати молодшим колегам.

Катерина Яворська навчається на 4-му курсі. Дівчина мріяла стати маркетологом, бо в сучасних ринкових відносинах маркетинг є однією з найактуальніших професій, спрямованих на підвищення ефективності діяльності компанії і розвиток економіки країни в цілому. А кафедра маркетингу в КПІ має найсильнішу школу і викладацький склад в Україні. Тому у Катерини особливих сумнівів при виборі факультету не було.

Крім навчання і наукової діяльності, дівчина вже кілька років бере активну участь в організації конференцій різних рівнів, є членом НТСА ФММ і працює в РR-відділі НТСА КПІ. Студентам молодших курсів Катерина бажає наполегливості для досягнення поставлених цілей і завдань, брати активну участь у суспільному житті кафедри і факультету. “Ставте планку вимог до себе на максимальну висоту. Пам'ятайте, що завжди ваші зусилля будуть винагороджені – “готуйся до великої мети, а слава тебе знайде”, – каже Катерина.

Дарина Бебешко здобуває кваліфікацію менеджера. Її рішення вступати до КПІ було не випадковим. Ще з десятого класу Дарина знала, що Політех – найкращий ВНЗ України, достовірність цього факту була перевірена: старший брат теж навчався в КПІ. Дівчина в школі цікавилася географією й економікою, тому обрала ФММ.

У вільний час Дарина займається організацією різних проектів, є старостою групи, любить проводити час на природі, багато читатє, бере участь в екологічних акціях, але найголовніше її захоплення – велосипед. Дівчина організувала Велоклуб “Велокс” НТУУ “КПІ” і підтримує його діяльність. Дарина переконана, що незважаючи ні на що людина повинна бути патріотом своєї держави. З навчальних дисциплін дівчині подобаються організаційне проектування, стратегічний менеджмент, управління персоналом. Вона зізналася, що подобаються предмети, пов'язані з вирішенням практичних економічних задач, розглядом альтернатив і прийняттям рішень.

Віра Мельничук дуже хотіла навчатися в КПІ. А на ФММ потрапила, бо розуміє важливість і перспективи економічної освіти в цілому і менеджменту зокрема. Окрім навчання в інституті, наукової діяльності і вивчення англійської мови, дівчина ще займається бальними і латинськими танцями.

Віра брала участь у багатьох наукових конференціях, слухала курси лекцій професорів з Європи і США на теми сталого розвитку і фінансів, брала участь у конкурсі ідей та конкурсі дипломних робіт за напрямом “Менеджмент виробництва”. Віра поставила собі за мету успішно закінчити університет і знайти застосування своїм знанням. Вона бажає молодшим колегам не гаяти часу, займатися тим, що дійсно подобається, ставити перед собою цілі і досягати їх.

Оксана Барчан ще в школі задумувалася, куди складати вступні іспити, розглядала різні варіанти. Але прочитавши про ФММ, вирішила, що це саме те, що вона шукала. Батьки схвалили її вибір, тому всі зусилля були спрямовані на те, щоб вступити “на бюджет” на вибраний факультет.

Основний час Оксана присвячує навчанню, дуже любить спілкуватися з друзями, слухати музику і читати книжки. На сьогодні головна мета дівчини – вступити до магістратури. У планах також створення сім'ї, пошуки достойної роботи. Оксана планує працювати за фахом, перевірити себе в реальних справах, отримати практичні навички. Одна з мрій дівчини – подорож країнами Європи. Молодшим колегам Оксана бажає успіхів у навчанні, вірити в те, що все буде гаразд: у житті стільки прекрасних речей, про які не слід забувати.

Тетяна Гень п'ять років тому обрала ФММ, бо він має відмінну репутацію, поєднує надання якісних знань студентам і цікаве активне життя. Також справив враження сильний викладацький склад, цікаві й унікальні дисципліни. Окрім навчання, Тетяна займається спортом (плавання, фітнес, біг), співом, живописом, візажом, цікавиться мистецтвом, етикою і етикетом, створенням іміджу. Дівчина часто бере участь у наукових конференціях, конкурсах кейсів і культурних заходах.

Тетяна бажає студентам молодших курсів бути працелюбними і старанно вчитися, адже їм надано відмінний шанс – отримати якісні знання, вчитися в дружному колективі, брати участь у науковій і суспільній діяльності факультету. Вона вважає, що ФММ надає можливість кожному проявити себе, застосувати свої таланти і знання в процесі суспільної, культурної і наукової діяльності факультету, це перший крок до здійснення життєвих планів.

Тетяна, як маркетолог, ділить життєві цілі на короткострокові і довгострокові. До короткострокових вона відносить такі: відмінно захистити диплом магістра, весело відсвяткувати випускний, знайти гідну роботу за фахом. Окрім цього, вона хоче побувати в різних куточках планети. А її головна мета – бути щасливою і робити щасливими оточуючих, жити в гармонії з собою і навколишнім світом.

Тетяні Ткаченко факультет менеджменту і маркетингу сподобався ще під час навчання на підготовчих курсах. Спілкуючись із студентами, вона чула найтепліші відгуки, читаючи інформацію з різних джерел, отримувала найпозитивніші дані. Єдина в Україні кафедра промислового маркетингу ФММ НТУУ “КПІ” виявилася тим місцем, де Тетяна вже четвертий рік навчається мистецтву бути маркетологом і, за її словами, отримує величезне задоволення від можливості реалізувати свій потенціал.

Коло інтересів студентки дуже широке – вона профорг групи, певний час працювала зі студрадою ФММ, член НТСА, виступала на факультетських заходах, спортивних змаганнях. Дуже любить своїх друзів, природу, подорожі.

Молодшим колегам Тетяна бажає бути активними, сміливими, прагнути проявити себе, бо саме таким чином можна набути життєвого досвіду, отримати нові знання, працювати над собою.

Олена Леонова , студентка 5-го курсу, розповідає, що НТУУ “КПІ” завжди приваблював її, по-перше, своєю величністю, а по-друге, своїм рейтингом, популярністю та якістю знань, які отримують його випускники. ФММ дівчина обрала, бо завжди мріяла бути корисною, працювати на благо країни, а саме професіоналів у сфері економіки нашій країні не вистачає. Вона сподівалася, що отримає в КПІ гіду підготовку, і її надії справдились. У майбутньому Олена планує працювати за фахом, тому докладає максимум зусиль, щоб досягти високого рівня знань. Вона прагне стати справжньою людиною, якою пишались би рідні, друзі та країна.

Молодшим колегам дівчина бажає мріяти, адже мрія – це початок будь-якої справи. Також необхідно брати максимум знань від своїх викладачів, займатися саморозвитком, працювати натхненно та наполегливо, лише тоді, за словами Олени, можна дістатися усіх омріяних вершин. Окрім навчання, дівчина займається танцями і вишивкою. Довгий час зайхоплювалася грою на фортепіано і велоспортом. Також Олена любить подорожі й екстремальні захоплення.

Наталія Калусовська , магістрант з міжнародної економіки, після закінчення Херсонського фізіко-технічного ліцею вирішила вступати до НТУУ “КПІ”, заздалегідь пройшла підготовчі курси на технічний факультет. Але її завжди цікавила зовнішньоекономічна діяльність, тому дівчина змінила свої плани на користь факультету менеджменту і маркетингу. Вирішила спробувати скласти іспити і на технічний, і на економічний факультети. Коли прийшли результати відбору, дівчина була приємно здивована – на двох іспитах набрала прохідний бал, тому по першому пріоритету вибрала ФММ, кафедру міжнародної економіки. Улюблені предмети дівчини політекономія, міжнародна економіка, комерційна дипломатія, математика.

Хобі у дівчини різноманітні: гра на фортепіано, бальні танці, плавання, любить активний відпочинок. У майбутньому Наталія планує працювати на керівній посаді в міжнародній компанії, набути необхідного досвіду, а надалі успішно вести свій бізнес. За словами дівчини, все, що необхідно студенту для успіху, – це старанність. У вільний від навчання час студентка вивчає іноземні мови, працює й подорожує.

Богдан Чорній, ще навчаючись у школі, вирішив, що хоче отримати економічну вищу освіту. Свій вибір він зробив на користь факультету довузівської підготовки при факультеті менеджменту та маркетингу НТУУ “КПІ”. У 2005 році після складання іспитів хлопця зарахували на 1-й курс ФММ. За цей період, зізнається Богдан, пройшло переосмислення поглядів, було багато проаналізовано, з'явилося багато нового, отримав можливість спілкування з різними людьми. Після чотирьох років навчання він може сміливо стверджувати, що не помилився з вибором факультету та спеціальності. Богдану подобається все, що пов'язане з економікою, фінансами та політикою, він часто бере участь у конференціях та дискусіях на актуальні теми.

Богдан професійно займається плаванням, захоплюється футболом, боксом. У недалекому майбутньому планує завершити навчання з дипломом магістра та знайти роботу, яка приносила би задоволення йому і користь суспільству. Студентам молодших курсів Богдан бажає максимум насолоди від студентських років, відмінних показників у навчанні та самореалізації в майбутньому.

Ксенія Ільченко , студентка 5-го курсу, розповідає, що при виборі майбутньої спеціальності важливим було поєднання економічних і математичних дисциплін. Саме таке поєднання, посилене сучасними комп'ютерними дисциплінами і програмуванням, втілює в собі спеціальність “Економічна кібернетика”. А з вибором університету вагань взагалі не було, “КПІ” – найкращий ВНЗ країни, що, до речі, показав і рейтинг вишів “Компас -2009” .

Окрім навчання, Ксенія займається науковою роботою, є головою секції НТСА ФММ, головою матеріально-технічного відділу НТСА “КПІ”. Для студента головне впевненість у власних силах, знання власних прав і обов'язків, ініціативність, допитливість – впевнена дівчина. Також необхідною є зацікавленість у науковій роботі, що допомагає саморозвиткові людини. Ксенія планує закінчити магістратуру та, можливо, продовжити навчання в аспірантурі. Серед найближчих планів – активний літній відпочинок.

Вікторія Панченко факультет вибрала інтуїтивно, і навіть екстремально – за день до початку підготовчих курсів. Але на питання, чому обрала саме НТУУ “КПІ”, дівчина відповідає впевнено: бо КПІ – найкращий. Пройшовши конкурс, дівчина опинилась на ФММ. З упевненістю може сказати, що не шкодує, оскільки вивчає все, що стосується підприємництва та управління в цілому. Серед улюблених предметів Вікторії менеджмент та управління персоналом.

Дівчина розповідає, що її спеціальність дає переваги: молоді спеціалісти та магістри можуть працювати не в одній галузі, а вибирати з багатьох. Вони працюють менеджерами з маркетингу, менеджерами з управління персоналом, менеджерами з продажу, і цей список можна продовжувати ще довго, але головне те, що випускники спеціальності “Менеджмент організацій” будуть знати, як створити підприємство з нуля і вивести його на високий рівень конкурентоспроможності.

Крім навчання, Вікторія займається організацією культурно-масових заходів факультету, вона голова організаційно-масової комісії профбюро факультету та заступник голови профбюро ФММ. Обожнює художню гімнастику та гірськолижний спорт. Захоплюється театром, кіно та книжками, переважно класикою, але і сучасною літературою не нехтує.

Ось такі вони, стипендіати ректора. Сумлінно вчаться, займаються наукою, знаходять час для суспільнокорисних справ і саморозвитку.

За інформацією НТСА ФММ

x

Електронний кампус

Інформаційні ресурси

Викладачі КПІ

GitHub репозиторій