22-24 квітня в стінах нашого університету відбувся локальний раунд Перших Всеукраїнських інженерних змагань, організованих київською локальною групою міжнародної студентської організації BEST (Board of European Students of Technology).

Ідея інженерних змагань була запозичена в 2001 р. у дружньої організації CFES – Канадської федерації студентів інженерних спеціальностей. BESTівці настільки захопилися ідеєю, що маленькі, просто великі і величезні інженерні змагання постійно організовувались у різних куточках Європи. А у 2009 р. BEST взялась за організацію грандіозного проекту – European BEST Engineering Competition, що відбувається в три етапи. Спочатку проводяться інженерні змагання в університетах, де існують локальні групи BEST. Потім команди-переможці їдуть на регіональні (національні) раунди. Найкращі їдуть до м. Гент (Бельгія), де з 1 по 12 серпня для них заплановано інтенсивну програму – не тільки із змагальною частиною, але й розважальною та соціальною.

У змаганнях в нашому університеті взяли участь 48 студентів різних спеціальностей (12 команд). Бажаючих було набагато більше, але обмеження в часі не дало можливості задіяти всіх охочих.

Змагання відбувались у двох категоріях.

Перша категорія – Case Study. Це виробнича задача або економічна проблема, яка потребує застосування інноваційних та нестандартних підходів для теоретичного вирішення або прорахунку. Завдання на Case Study було надане компанією Quadrox і продиктоване реальною необхідністю максимізації роботи систем відеонагляду. За три дні змагань команди стали справжніми експертами у сфері систем відео нагляду. На презентації рішень задач лунали зовсім незвичні для пересічних людей ідеї. Журі ж, яке складалось з представників компанії, тільки спокійно відповідало: «Так, схожі ідеї з'являлись. Зараз вони розробляються в лабораторіях. Щоправда, вони занадто дорогі. Поки».

Друга категорія змагань – Team design – командне проектування. Розв'язаня конкретної технічної задачі, що задовольняє попередньо заданим характеристикам, використанням обмеженого набору матеріалів. Вирішення задачі побудоване на основних фізичних принципах і законах динаміки, аеродинаміки, кінематики, електроніки. На локальному рівні команди будували катапульту, що мала закинути вантаж якомога вище. Завдання було важким через обмеженість ресурсів, але всі команди впорались на «відмінно».

У той самий час локальний раунд інженерних змагань відбувся ще в двох українських університетах: НТУ «Львівська політехніка» та Запорізькому НТУ.

Командами-переможцями в Києві стали: у категорії Case Study – команда Pumps (Сергій Сафонов, Євгеній Городніченко, Олександр Ковалінський, Костянтин Бірюков), у категорії Team design – команда THE Dudes (Михайло Логвинець, Олексій Слободзян, Сергій Шинкаренко, Іван Білич).

12 травня у Запоріжжі проходив Національний раунд інженерних змагань. Три дні, з 12 по 15 травня, безперервного....ні, не змагання, – позитиву і спортивного запалу. Доба не ділилась на ніч чи день, учасники не ділились на команди – настільки все було дружно. І команди, і організатори, і навіть партнери-компанії об'єднались для вирішення завдань і конструювання зовсім нових для учасників систем “розумний дім”. І ось – остання безсонна ніч і оголошення результатів.

В українському фіналі, як і в кожному локальному раунді, переможців визначали лічені бали. Київські команди вразили журі креативністю, зібраністю, командною роботою, але в Запоріжжі їм не вистачило зовсім трошки.

Проте команди вже планують участь у наступних змаганнях. Ми трудились над змаганнями декілька місяців, учасників бачили лише кілька днів, але враження всіх, хто доторкнувся до Перших інженерних змагань, свідчать – “Все не намарно!”.

Мар'яна Кухтин, ФММ

Дата події