Спеціальна металургія: вчора, сьогодні, завтра

Щорічна наукова конференція під такою назвою відбулася 22-23 квітня на кафедрі фізико-хімічних основ технології металів (ФХОТМ ) Інженерно-фізичного факультету. Уже кілька років поспіль її проводять з ініціативи завідувача кафедри чл.-кор. НАН України, д.т.н., проф. Д.Ф. Чернеги. З кожним роком збільшується кількість учасників конференції. Це свідчить про високий рівень знань студентів та велике бажання викладачів підготувати кваліфікованих фахівців у такій важливій галузі, як металургія.

Розпочалася конференція привітанням заступника міністра промислової політики України д.т.н., проф. С.Г. Грищенка. Він поінформував про вагомий внесок спеціальної металургії в загальну економіку країни. Присутніх також привітав декан ІФФ, д.т.н., проф. П.І.Лобода. Він вважає, що кафедра ФХОТМ, проводячи подібні заходи, подає гарний приклад іншим. Про перспективи і розвиток спеціальної металургії розповів проф. Д.Ф. Чернега.

У конференції взяли участь викладачі, співробітники кафедри, аспіранти та студенти 4-6-го курсів. Її робота проходила в 7 секціях. Було зроблено близько 54 доповідей. Усі виступи супроводжувалися електронними презентаціями. Було розглянуто широке коло питань: з електрошлакової та електронно-променевої технології, плазмової й вакуумної металургії, позапічної обробки сталі, алюмінієвих сплавів та покриттів із спеціальними властивостями тощо. Особливо запамя'талася доповідь М.В. Коровко «М.І. Мозговий – інженер-металург, випускник КПІ».

Завершилася конференція привітанням В.С. Богушевського.

Я вже другий рік беру участь у цій конференції. Мені цікаво дізнаватися про досягнення в тій чи іншій галузях, слухати звіти друзів про виконані ними дослідження. А знання, які ми отримуємо на конференції, стануть у пригоді під час навчання та самостійної роботи.

Вікторія Бойко, студентка ІФФ, гр. ФС-52