У квітні 2009 р. збірна команда дівчат НТУУ «КПІ» з волейболу знову стала чемпіоном м. Києва серед студентів.

Розповідає тренер команди Д.В.Томашевський.

«У турнірі нашими суперниками були команди НУФВСУ («інститут фізкультури»), НУЛПУ («легкої промисловості»), НАУ («аграрний»), НУХТУ («харчовий»). Це кращі київські студентські волейбольні команди. У кожній є першорозрядники, кандидати в майстри спорту, більшість – випускники київського спортивного ліцею.

Ігри проходили у безкомпромісній боротьбі. Команди НТУУ «КПІ» і НУХТУ пройшли турнір без поразок, причому перемагали всіх супротивників з рахунком 3:0. Відповідно, фінальна гра пройшла дуже напружено і драматично.

З самого початку гри команда НУХТУ продемонструвала швидкісний та динамічний волейбол і справедливо перемогла в першій партії з рахунком 25:22. У другій партії наші дівчата змогли зібратися, переламати хід гри і добитися перемоги з рахунком 25:20 – завдяки насамперед капітану команди Дарині Лютіковій (ФММ, гр. УМ- 62) і силовому нападу у складі Насті Кострубицької (ММІФ, гр. ЗЛ-71) і Аліни Мінти (ММІ, гр. МІ-82).

Третя партія почалася під натиском наших дівчат. Гарматна подача та потужний блок Ганни Білої (ММІ, гр. МІ-82) разом з Тетяною Грімуд (ММІ, гр. МТ-41), а також приголомшлива гра в обороні Мар'яни Коношевської, вдалий напад Ірини Кальяненко (ММІФ, гр. ФР-41), Наталії Сін (ІТС, гр.ТС-62) привели до закономірної перемоги з рахунком 25:14.

До перемоги залишався один крок. Але чи то супротивник отямився, чи наші дівчата розслабилися або втомилися, але у важкій боротьбі четверту партію наша команда програла з рахунком 26:24.

І ось почалася вирішальна п'ята партія. Колосальна психологічна і фізична напруга разом з емоційним підйомом команди-суперника призвели до ряду прикрих помилок наших спортсменок на початку вирішальної партії. Вони почали програвати: 0:2; 1:4; 2:6. Але після цього Дарина Лютікова змогла згуртувати команду, ми наздогнали суперника і за рахунку 8:8 більше не дозволяли суперницям виходити вперед. Команда заграла як найпотужніший налагоджений механізм і довела партію до заслуженої перемоги 15:12 із загальним рахунком 3:2 у зустрічі.

Дуже радує те, що, незважаючи на зміну поколінь у команді (у спорті це неминуче), ми знову кращі.

Вітаємо наших дівчат із заслуженою перемогою!

Інф. «КП»

Дата події