Наталія Михайленко – п'ятикурсниця ФБТ, стипендіатка ректора НТУУ «КПІ». Про себе розповідає просто: «Я не планувала йти на технічну спеціальність. Закінчувала ліцей «Інтелект», там працювали підготовчі курси від КПІ, тож разом із друзями подала документи. А факультет біотехнології і біотехніки вибрала… за назву.

Почалося навчання, предмети виявилися цікавими, а викладачі – професіоналами. «У студентському житті мені подобається майже все, – продовжує дівчина. – Єдина проблема – дуже мало часу. Іноді буває дуже важко встигнути скрізь, адже окрім навчання, суспільної роботи (староста академічної групи БІ-41, рушій і натхненник при підготовці творчих номерів до Дня знайомств та Міс ФБТ. – Авт.), наукових досліджень, я ще вивчаю італійську на курсах та захоплююся східними танцями. Намагаюся якомога більше цікавого і потрібного винести для себе з кожного дня, проведеного тут».

Науковими дослідженнями студентка займається на кафедрі біоінформатики під керівництвом проф. С.В.Горобець. Вона накопичує матеріал для магістерської роботи «Дослідження та розробка фільтрувальних елементів для заданих характеристик робочого середовища та цільового об'єкту», брала участь у вітчизняних та міжнародних наукових конференціях, має 11 публікацій. Студентка і надалі хотіла б працювати над цією тематикою, бо вважає її перспективною й цікавою. Світова наука нині багато уваги приділяє очищенню рідин від забруднень і домішок за допомогою сучасних методів високоградієнтної магнітної сепарації.

«Чого хотіла б досягти? – дівчина на хвилину задумалася. – Ще на другому курсі я зрозуміла, що хотіла б присвятити себе науці та викладанню в університеті. Мої рідні також підтримують мене у цьому виборі. А ще мені б хотілося організувати в КПІ спеціальності, де б навчання проводилося іноземними мовами. Раніше мені хотілося викладати теоретичну механіку англійською, нині вивчаю італійську, планую опанувати ще кілька мов».

Студентка також розмірковує про вдосконалення навчального процесу в університеті. На її думку, варто дати студентам більше свободи у виборі предметів, які вони хотіли б прослухати. Цього можна досягти при розширенні міжнародних зв'язків, покращенні знань студентів з іноземних мов, пожвавленні студентських обмінів. Тоді студенти, вважає Наталія, більш відповідально ставитимуться до навчання. Та й конкуренція з іноземними колегами сприяла б покращенню рівня знань.

Найбільший вплив на формування Наталії як фахівця і науковця справив проф. В.В.Карачун, завідувач кафедри біотехніки та інженерії, де студентка зробила перші кроки у своїй науковій роботі. Н.Михайленко щиро вдячна своїм наставникам та всьому колективу кафедри біотехніки та інженерії ФБТ за науку, довіру, допомогу і підтримку. Вона й надалі мріє працювати в колективі талановитих, ініціативних, зацікавлених у результаті фахівців, що прагнуть докласти зусиль до розвитку науки в Україні.

Н.Вдовенко