Його Високоповажність Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні п. Жак Фор 21 квітня відвідав НТУУ «КПІ». Він мав зустріч з керівниками університету, здійснив коротку прогулянку територією КПІ, де ознайомився з його історією та сьогоденням, був поінформований про партнерські програми університету з навчальними закладами ФР.

У залі засідань Вченої ради п. Жак Фор виступив перед студентами та викладачами університету на тему «Двостороннє співробітництво між Францією та Україною. Роль Франції у стосунках Україна – Євросоюз». У своєму виступі він віддав належне президентові ФР та його попереднику, діяльність яких спрямована на те, щоб присутність ФР на міжнародній арені набувала змістовного значення, щоб позитивно змінювався світ.

За словами пана посла, нинішнє керівництво ФР здійснює послідовну політику щодо надання Україні підтримки, яка б сприяла розвитку її відносин з ЄС. У 2007-08 рр. Президент України тричі був прийнятий у ФР на найвищому рівні, на початку березня ц.р. ФР відвідала прем'єр-міністр України.

На думку Ж.Фора, Україна має повніше скористатися досвідом десяти східноєвропейських країн, які в 2004 р. ввійшли до складу ЄС, попередньо виконавши низку відповідних кроків і процедур. На сьогодні, отримавши пропозиції від ЄС, Україна повинна їх вивчити, а не відкидати і вимагати більшого. Тільки поступове втілення в життя рекомендацій ЄС наблизить Україну до цієї спільноти.

Пан посол докладно відповів на запитання студентів, що стосувалися, зокрема, позиції ФР щодо газових суперечок між Україною і Росією, геополітичного місця України в сучасному світі, зовнішньої політики ФР та її членства в НАТО.

На закінчення зустрічі гість подякував керівництву університету за теплу зустріч (особливо його зворушило виконання студентського гімну хоровою капелою, «повернуло у студентські роки»). Він наголосив, що з повагою спостерігає за Україною, яка відбудовує національну ідентичність, оновлюється та розбудовує себе, яка прагне не завдавати шкоди сусідам та очікує розуміння від них.

Пан посол високо оцінив партнерські відносини НТУУ «КПІ» з навчальними закладами ФР, які плідно розвиваються: на ФЛ запроваджено вивчення французької мови, за підтримки Посольства ФР працює Центр ділової мови, створено дистанційний курс французької мови, спільно з університетом міста Ле Ман ХТФ реалізує програму «Подвійний диплом», працює інформаційний центр «Освіта Франції» та ін. Жак Фор побажав успіхів студентам, вдалих виступів на міжнародних олімпіадах і конкурсах, що сприятиме зміцненню держави та зростанню її авторитету на міжнародній арені.

Н.Вдовенко

Дата події