Оцінка “zehr gut”, яка відповідає нашій оцінці “відмінно”, нечасто виставляється на захистах дипломних проектів або магістерських дисертацій студентів Німеччини. І тим приємніше, що всі студенти Спільного українсько-німецького факультету машинобудування отримали її при захисті своїх атестаційних робіт.
Ще у чотирьох магістрів Спільного факультету закінчився період навчання в університеті ім. Отто фон Геріке. 25 і 26 березня пройшли захисти їх наукових робіт. Тематика машинобудівного факультету університету м. Магдебурга включає широке коло наукових питань – від створення композиційних жаротривких матеріалів на основі алюмінію і вивчення впливу параметрів зварювання на стійкість проти утворення гарячих тріщин до досліджень вібрацій у підшипниках кочення. Кожна представлена дисертація є самостійною науковою роботою, викладеною на 50-70 сторінках. На першій сторінці студент присягається не використовувати чужих розробок, не копіювати раніше створених проектів тощо. Присяга скріплена підписом студента і печаткою Університету. Крім дисертації, магістрант готує 18-20 плакатів-слайдів, які проектує на екран під час захисту.
Для викладення змісту своєї дисертації кожний магістрант має 20 хвилин. Коли час використовується неповністю, то це погіршує оцінку відповіді. Якщо виступ затягується, студента просто переривають з відповідним зниженням балу.
Оскільки на захист виділяється 1 година, то решту 40 хвилин студент відповідає на питання. Даючи відповіді на 23, або, скажімо, на 40 питань, магістрант повністю розкриває зміст своєї роботи для всіх членів кафедри, які обов'язково присутні на захисті. Оцінює ж роботу магістранта затверджена ректоратом Університету комісія, яка виводить середню оцінку з трьох складових: оцінки роботи науковим керівником магістранта, оцінки доповіді та оцінки відповідей на запитання. Найбільш вагомою є оцінка керівника.
У роботі комісії Університету Магдебурга брали участь керівники магістрантів у НТУУ “КПІ”: директор ММІ проф. М.І.Бобир, декан ІФФ проф. П.І.Лобода, а також декан і заступники декана Спільного українсько-німецького факультету машинобудування В.М.Яворовський, О.І.Дудка, О.П.Халімон, які також активно з'ясовували рівень знань своїх учнів. У своїх виступах вони нагадали, що отримання німецького диплома – це тільки половина результату, остаточний висновок чекає на них у червні, коли відбудеться захист їх атестаційних робіт на відповідних кафедрах нашого університету.
Після закінчення захистів керівники магістрантів з німецької сторони проф. Й.Штракельян, проф. Б.Карпушевский, проф. М.Хейлмайер, проф. А.Мартінек тепло поздоровили своїх вихованців з успіхом і подарували своїм учням квіти.