На польському напрямку співробітництва

З 9 по 14 лютого 2009 р. відбувся візит проректора з міжнародних зв'язків, директора Українсько-польського центру НТУУ «КПІ» проф. С.І.Сидоренка до Республіки Польща. Мета візиту – розширення співпраці з нашими партнерами в Республіці Польща та участь у засіданні робочої групи (Task Committee) із забезпечення реалізації «Cooperation Platform of Central and East European Metropolitan Universities of Technology».

Цю «Платформу» у листопаді 2008 р. заснували 10 провідних технічних університетів Центральної та Східної Європи (Берлінський університет технологій, Будапештський університет технологій та економіки, Празький технічний університет, НТУУ «КПІ», Норвезький університет науки та технологій, Санкт-Петербурзький державний політехнічний університет, Словацький університет технологій, Віденський університет технологій, Вільнюський технічний університет ім. Гедимінаса, Варшавський університет технологій) з метою гармонізації європейських освітніх систем та розбудови спільного європейського дослідницького простору: об'єднання академічного середовища університетів, спільного вирішення регіональних питань щодо освіти, наукових досліджень, обміну сучасними технологіями та фінансування вищої освіти; підвищення престижу університетів у Європі та світі, зміцнення позицій університетів у міжнародних рейтингах та ін. С.І.Сидоренко є членом робочої групи від НТУУ «КПІ», яка нині працює над планом роботи на 2009 р., його виконання сприятиме економічному, культурологічному та соціальному розвитку Європи.

У ході візиту проф. С.І.Сидоренко також мав зустрічі з ученими у Вроцлавській політехніці (10-11 лютого), Варшавській політехніці (12-13 лютого), Польській освітянській фундації «PERSPEKTYWY» – співзасновнику Українсько-польського центру, з керівниками Секції вихованців КПІ в Польщі. Йшлося про якнайшвидше відновлення традицій співпраці із Вроцлавською політехнікою, які складалися протягом минулих десятиліть, про включення факультетів НТУУ «КПІ до участі в проектах польських учених в 7-й Рамковій програмі з науки і технологій Євросоюзу, про посилення академічної мобільності вчених, аспірантів і студентів та її фінансову підтримку, про посилення співпраці між студентськими організаціями, інші важливі аспекти співпраці із польськими партнерами.

За підсумками візиту Українсько-польський центр НТУУ «КПІ» готує програму розвитку співробітництва з освітньо-науковою сферою Республіки Польща на 2009 рік.

За інформацією департаменту міжнародного співробітництва