Відділ науково-технічної літератури – один з основних і найбільших у бібліотеці нашого університету. Він складається з чотирьох секторів: абонементу обслуговування науково-технічної літератури, міжбібліотечного абонементу, читальної зали №11 та зали праць учених КПІ.
Піднявшись ліфтом на шостий поверх, потрапляємо до абонементу обслуговування науково-технічної літератури. Його фонд є основним у бібліотеці. Сьогодні тут зберігається понад 600 тисяч примірників книг з різних галузей знань. Тут працюють зав. сектору С.Г.Баландіна та її колеги Н.В.Мікеладзе, Є.В.Давтян, Л.Л.Кривошеєнко, Т.П.Гришко та Є.М.Семчишина. Усі мають вищу фахову освіту, більшість працює понад 20 років. Вони – прекрасні мами, у більшості – по двоє діток. Є серед них і молода бабуся – Євгенія Давтян. Серйозні, уважні і водночас привітні й доброзичливі, різні за вдачею, вони вдало поєднались у дружній колектив.
Поруч з абонементом обслуговування розташований міжбібліотечний абонемент, де працює Алла Станіславівна Козловська. Кожний день вона їздить до інших бібліотек Києва, розшукує і привозить книжки і журнали для наших читачів. Працює Алла Станіславівна в бібліотеці 40 років. Ми всі її поважаємо, і й сьогодні у неї вчимося і переймаємо життєвий і професійний досвід.
У читальній залі відділу науково-технічної літератури можуть одночасно працювати сто читачів. Їх обслуговують скромні, цікаві й доброзичливі люди – О.В.Борисенко, Н.Л.Левенчук, Ю.М.Вдовиченко. До речі, мама Юлі Вдовиченко – Лідія Кирилівна Левченко – теж працює в нашій бібліотеці.
А на останньому поверсі бібліотеки розташувалася зала праць учених НТУУ “КПІ”, де зберігаються праці вчених і викладачів КПІ з дня його заснування у 1898 році. У залі є книги В.Л.Кирпичова, М.І.Коновалова, Є.О.Патона, С.П.Тимошенка і багатьох інших всесвітньо відомих учених. Зберігаються й документи з історії КПІ, зокрема “Устав Киевского Политехнического Института Александра ІІ” (1898 р.), “Правила поведения для студентов” (1898 р.), списки студентів КПІ 1899-1917 рр. Я працюю тут уже 20 років, і кожний день заходжу до зали з таким почуттям, ніби потрапляю у храм. Кожний, хто сюди заходить, теж відчуває щось подібне. Це не дивно – у залі ніби поринаєш в 110-літню історію нашого університету. Матеріали цього залу не просто зберігаються для нащадків – усі, хто писав статті до ювілеїв КПІ, факультетів або відомих учених, що працювали у нас, користувалися матеріалами цієї зали.
Завідують відділом Л.В.Тeпікіна і В.М.Покотило. Їхні долі показові для нашої бібліотеки. Прийшли вони колись після школи простими бібліотекарями, поступово зростали як фахівці, а зараз очолюють великий відділ. Треба бути справжніми професіоналами і просто цікавими, добрими, надійними в житті людьми, щоб керувати таким великим і важливим відділом, який забезпечує науковців, викладачів нашого технічного університету такою важливою в наш час науково-технічною інформацією.