Листопад – майже літо поблизу румунської Констанци. Саме там, на березі Чорного моря, цього року проходила зустріч президентів BEST – Board of European Students of Technology. Ця міжнародна студентська організація діє з 1989 року, і ось уперше в її генеральних зборах брали участь студенти КПІ.

Ідея створення в нашому університеті організації, що допомагала б студентам влитися в європейський освітній простір, отримати нові знання за межами університетської програми, та й просто познайомитися ближче з культурами різних країн, виникла майже рік тому. Опісля почалася напружена робота, набір згуртованої команди, перші проекти та проходження вимогливої триступеневої (Observer – Baby – Full Member) процедури членства в BEST. Адже для того, щоб носити звання локальної групи, потрібно було довести представникам усіх інших осередків (а їх, не багато не мало, було вісімдесят з тридцяти однієї країни), що юна група із Києва здатна виконувати місію організації на рівні з іншими. А місія ця важлива і непроста: навчити студентів-політехніків працювати в міжнародному середовищі, відповідати європейським вимогам в освіті та професійних навичках, бути класним фахівцем у своїй сфері та орієнтуватися в новітніх технологіях. І, крім того, допомогти їм стати громадянами Європи, розширити світогляд, вдосконалити знання іноземних мов та знайти нових друзів!

Першим проектом BEST у Києві став культурний обмін з Національним політехнічним інститутом м. Гренобль (Франція), участь у якому взяли 11 наших студентів з різних курсів та факультетів. В середині липня, коли на рахунку організованих нами проектів вже було й травневе Інженерне змагання, команда здолала першу бестівську сходинку: відтепер це була група Observer. За підтримки адміністрації КПІ, профкому студентів та інших локальних груп, зокрема Львова та Запоріжжя, сумнівів бути не могло: вперед, до омріяної мети!

Восени було здійснено набір нових членів. Новенькі приємно здивували своєю завзятістю та ентузіазмом, і вже перший мотиваційний виїзд в “Політехнік”, де вони дізналися про те, як працює BEST, а також пройшли кілька тренінгів з командної роботи, показав, що ми ростемо, і ростемо дуже швидко. В середині жовтня кияни організували всеукраїнський тренінговий захід, і з таким багажем досвіду відправилися підкоряти Румунію.

Бухарест. Відкриття зустрічі президентів у всесвітньо відомій будівлі Парламенту Румунії. Слухаємо виступи членів міжнародної президії, сидячи у зручних кріслах зали засідань. Перші треніги від всесвітньовідомих компаній-партнерів, таких як ING, Continental та Schlumberger, фуршет та автобус до моря...

Аж ось – перший день пленарних засідань. І вже після обіду сесія презентацій груп, що вирішили змінити свій статус. Першими запрошують двох сицилійських хлопців з Університету Месіни. Потім наша черга. Сто сімдесят пар очей очікувально дивляться на двох дівчат у синіх светриках з написами “In BEST Kyiv we trust”. Делегати всіх локальних груп, представники комітетів, організатори, міжнародна президія BEST'у. По той бік веб-камери – ледь не всі бестівці України. Презентація нашого університету, проектів, планів... Вісім хвилин для виступу, ще стільки ж – на запитання. Про те, як ми працюємо і чим живемо, і чи не важко нам, українцям, відкривати візи в усі країни. Довгі овації і три дні очікування на голосування.

Закриття. Український прорив – Запоріжжя стає Full Member'ом, Львів виграє у Барселони право проведення наступної зустрічі президентів, і... Київ – Baby Local BEST Group! Що це значить для КПІ? Можливість для всіх студентів подаватися на академічні курси, інженерні змагання та симпозіуми, що проходять цілий рік в різних університетах по всій Європі, безвідносно до того, чи є вони членами київської локальної групи. Участь у таких заходах є доступною для студентів усіх університетів, де представлений BEST. Курс включає академічні лекції та насичену культурну програму, а також, звісно, знайомство з учасниками з різних країн та культурою приймаючої сторони. Участь у курсах для учасників з України безкоштовна. Ще один важливий сервіс – BEST Career Support – дає можливість проходити стажування в міжнародних компаніях для студентів старших курсів та працевлаштовування після випуску.

Так недавно це було, і вже наступний захід – дні кар'єри Work'n'Roll, що відбулися 2-4 грудня та дали змогу студентам, бестівцям та компаніям познайомитися ближче та поставити одне одному запитання, що хвилюють університетську молодь з приводу подальшого працевлаштування. А за ним – нові й нові плани, і уже розписаний по днях 2009 рік. Отже, побачимося на наступному проекті!

Ірина Збруцька, ІПСА

Дата події