На початку засідання, яке відбулося 3 листопада під головуванням ректора університету академіка НАН України М.З.Згуровського, за поданням проректора Г.Б.Варламова з нагоди Міжнародного дня студентів студенти О.Жарков, Р.Засєкіна, Р.Кудрявцев, В.Мішукова, Т.Герасименко, О.Зуб, І.Шинкаренко були відзначені Подякою Вченої ради за активну участь у житті університету та особистий внесок у розвиток студентського самоврядування.

Першим питанням порядку денного було заслухано доповідь першого проректора університету члена-кореспондента НАН України Ю.І.Якименка “Правила прийому до НТУУ “КПІ” на 2009 рік”.

Ці правила прийому, зокрема, передбачають безоплатне, якщо перша освіта, навчання по денній та заочній формах, при цьому прийом здійснюва-тиметься на освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра в межах одного факультету (інституту). Документи приймають на денну форму з 29 червня по 29 липня, на заочну – з 20 липня по 20 серпня. Для конкурсного відбору вступників зараховуються результати зовнішнього незалежного оцінювання.

Правила прийому при зарахуванні передбачають пільгові категорії абітурієнтів, а саме: призерів IV етапу Всеукраїнської олімпіади з базових дисциплін та переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу серед членів Малої академії. Поза конкурсом – ветерани війни, діти-сироти, інваліди 1-ої та 2-ої груп, постраждалі під час Чорнобильської катастрофи.

Для всіх напрямів технічної підготовки до профорієнтованих предметів відносяться математика та фізика, до загальноосвітніх – українська мова.

При обговоренні даного питання ректор університету висловився за необхідність збереження контингенту випускників системи довузівської підготовки, яка успішно здійснюється в НТУУ “КПІ” протягом останніх років. Це питання потребує подальшого вирішення.

Про основні напрямки інвестиційної діяльності університету доповідав проректор М.В.Печеник. У доповіді йшлося про розширення матеріально-технічної бази університету, поліпшення житлових умов студентів та співробітників. Було розглянуто 7 позицій конкретних інвестиційних проектів, які діють сьогодні і стосуються будівництва навчальних корпусів, гуртожитків, житлових комплексів, спортивних майданчиків. При цьому були названі строки будівництва, джерела фінансування, обсяги виконаних робіт, включно із питаннями відведення землі, оснащення будівель тощо.

В ухваленому рішенні було затверджено Програму інвестиційної діяльності, рекомендовано заслухати дане питання на конференції трудового колективу та щорічно до нього повертатися.

За поданням голови експертно-правової комісії професора Ю.Ф.Зіньковського, до присвоєння почесних звань та нагород було рекомендовано:

  • до почесного звання “Заслужений викладач НТУУ “КПІ” професорів Р.Б.Медведєва та В.І.Сівецького;
  • до почесного звання “Заслужений працівник НТУУ “КПІ” методиста вищої категорії В.А.Хоренко;
  • до присвоєння почесного звання “Заслужений науковець НТУУ “КПІ” доцента М.С.Тривайла;
  • до нагородження почесною відзнакою – знаком “Петро Могила” професора Є.М.Панова, знаком “За наукові досягнення” професорів О.С.Сахарова та Ю.Ю.Лукача.

За поданням вченого секретаря А.А.Мельниченка, визначних викладачів-науковців, організаторів освіти, життя і діяльність яких багато років пов'язані із Київською політехнікою, було рекомендовано для обрання на вакансії до складу членів НАН України. У дійсні члени (академіки) НАН Украйни було висунуто членів-кореспондентів НАН України, професорів М.Ю.Ільченка та Ю.І.Якименка. У члени-кореспонденти НАН України – професорів П.І.Лободу, Є.М.Панова, Є.М.Письменного, О.С.Яндульського.

Вирішено інші конкурсні справи, розглянуто поточні питання.

Ю.Москаленко