Новий для України захід – ярмарок професій відбувся у нашому університеті 23 жовтня. Зібралися роботодавці (вони представляли 130 підприємств, установ та організацій), керівники інститутів та факультетів університету, студенти. На стендах по периметру зали засідань Вченої ради було представлено плакати, що розповідають про напрями підготовки фахівців у НТУУ “КПІ”.

Відкриваючи пленарне засідання, ректор університету М.З.Згуровський наголосив, що найважливішим фактором успішної діяльності будь-якої компанії є якісний людський капітал. І лише спільними зусиллями ВНЗ і роботодавців можна створити середовище, де майбутні молоді спеціалісти навчатимуться та адаптуватимуться до вимог ринку. “Ми завжди відкриті до співпраці, – підсумував Михайло Захарович, – і дуже розраховуємо на зворотний зв’язок: в отриманні інформації про якість наших випускників, у формуванні навчальних програм, наданні місць для практики нашим студентам та запровадженні іменних стипендій для них”.

Перший проректор НТУУ “КПІ” Ю.І.Якименко розповів гостям, що нині являє собою університет “КПІ” – науково-навчальний комплекс, який розташувався на 160 га території та має повноцінну структуру для всіх видів статутної діяльності. Тут працюють 260 професорів та 1250 доцентів, навчаються 28 тис. майбутніх бакалаврів та 12 тис. магістрів. Він, зокрема, зупинився на заходах, покликаних забезпечити високу якість підготовки випускників КПІ. Також Юрій Іванович звернувся до представників компаній з проханням відповідально ставитися до набору молодих фахівців, формулювати запити на працевлаштованих відповідно до трьохсторонньої угоди студент – університет – підприємство.

Ю.І.Якименко повідомив також, що на базі НТУУ “КПІ” проводиться перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців.

Директор науково-дослідного центру прикладної соціології “Coціо-плюс” А. Мельниченко поінформував присутніх про систематичні дослідження, що стосуються якості випускників КПІ і враховують думку роботодавців. Зокрема, у 2007 р. було розподілено понад 4 тис. випускників, які працюють у сфері інформаційних послуг, виробничій, торгівлі, сфері послуг тощо.

37% роботодавців узяло участь в опитуванні. 73% з них вважають, що кваліфікація випускника КПІ відповідає вимогам до роботи, яку він виконує, ще 22% – що “швидше відповідає”. 63% переконані, що загальний рівень професійної підготовки випускників є високою. 47% пересвідчилися, що знання випускників повністю відповідають сучасним вимогам бізнесу, ще 46% – “швидше відповідають”. Високий рівень володіння іноземною мовою відзначили 30% респондентів. Серед недоліків підготовки роботодавці називають відсутність практичної підготовки, навичок роботи зі службовими документами тощо. 44% опитаних роботодавців вважають, що у ВНЗ потрібно готувати фахівців “широкого профілю”, а 81% – що дипломи КПІ свідчать про якісну підготовку фахівців.

Академік В.Г.Бар’яхтар, директор Інституту магнетизму НАН України, вважає КПІ кращим технічним університетом України, адже багато керівників підрозділів НАН України – вихованці Київської політехніки.

Він поділився досвідом виховання наукових кадрів для потреб Інституту, починаючи зі студентів 3–4 курсів і до захисту ними кандидатської (докторської) дисертації, зокрема і через відділення цільової магістерської підготовки КПІ в НАН України. Його доповнила завідувач відділу космічних технологій Інституту космічних досліджень НАНУ-НКАУ Н.М. Куссуль. Вона повідомила, що практично весь відділ сформовано з молодих випускників КПІ. Вони із задоволенням працюють і швидко роблять кар’єру. Випускник ФІОТ 1992 року А.Шеметов – нині докторант, випускник ФТУ Сергій Скакун – захистив кандидатську, Олексій Кравченко – захищається найближчим часом.

Потім представники кафедр і факультетів спілкувалися з роботодавцями, знайомили їх зі своїми підрозділами, роботою Наукового парку “Київська політехніка”, обговорювали перспективи працевлаштування своїх випускників та проходження практики студентами.

Сподіваємося, що започаткований КПІ захід матиме реальне втілення і принесе взаємовигідні результати.

Н.Вдовенко

Дата події