Десятиріччя святкування Всеукраїнського дня бібліотек цього року збіглося зі 110-річчям нашого університету і його науково-технічної бібліотеки ім. Г.І.Денисенка. Бібліотека разом із колективом університету пройшла довгий шлях свого розвитку. І як університет, стала однією з кращих вузівських бібліотек України та Європи.

Бібліотека – не тільки неодмінний атрибут будь-якого навчального закладу, але й одне з найцінніших надбань нашої цивілізації. В останнє десятиріччя бібліотеки у своїй діяльності не залишаються осторонь новітніх технологій, органічно поєднуючи традиції та інновації.

У період від святкування 100-річчя університету знаковими в житті бібліотеки були наказ ректора М.З.Згуровського від 15 вересня 1999 року «Про фінансове забезпечення НТБ» та в 2001 році затверджене ректором технічне завдання «Про створення локальної обчислювальної мережі бібліотеки на 218 підключень» і програма інформатизації бібліотеки. Ці документи сприяли нормальному функціонуванню бібліотеки в нинішніх умовах.

За цей період відбувається стабільний розвиток бібліотеки. Так, кількість читачів зросла із 43882 до 45462 осіб, книговидача виросла із 1324365 примірників до 1554880, кількість нових надходжень на рік із 40056 до 47910, із них українською мовою із 17075 до 31206 примірників.

Поповненню фондів бібліотеки сприяють книги, передані в дар від інститутів, факультетів, кафедр, професорсько-викладацького складу, організацій і окремих осіб. Серед навчальних структурних підрозділів університету це ІПСА, ІЕЕ, ФММ, ФЛ, ФСП, ФЕЛ, ФЕА та інші. Постійно передають до бібліотеки книги ректор М.З.Згуровський, перший проректор Ю.І.Якименко, проректори М.Ю.Ільченко, Г.Б.Варламов, С.І.Сидоренко, професори О.М.Безвесільна, В.М.Локтєв, Д.Ф.Чернега, В.С.Дідковський, Ю.С.Синєкоп, В.І.Шеховцов, Ю.М.Калніболоцький, В.П.Гачок, доценти О.Й.Хоцяновський, В.С.Сидоров, В.А.Барбаш, С.Г.Радченко, М.Ф.Боженко та інші. Серед організацій – видавництва «Діалектика», Рада ветеранів Байконуру, Державний комітет телебачення і радіомовлення, Державний департамент США, Посольство Республіки Казахстан в Україні.

Кількість комп’ютерної техніки зросла із 10 до 130 одиниць, кількість читальних залів для роботи з Інтернет-виданнями від одного до одинадцяти. Кількість автоматизованих робочих місць збільшилась із 5 до 80, електронних баз даних із однієї до чотирнадцяти.

Електронний каталог функціонує з 1987 року. Розроблено програму впровадження програмного забезпечення ALEPH до 2010 року, а також Положення про електронну бібліотеку, яка вже створюється. Інформаційні та телекомунікаційні технології на основі програмного забезпечення ALEPH в основному впроваджені в роботу відділів комплектування, наукової обробки документів і організації каталогів, бібліографії, бібліотечного контролю, дирекції, обслуговування науково-технічною літературою, ведеться підготовча робота із впровадження цих технологій в роботу відділів навчальної літератури, періодики, соціально-економічної і художньої літератури. В залі каталогів читального залу № 1 функціонує безпровідний Інтернет, спеціально виділено два комп’ютери для роботи з електронною поштою в холі бібліотеки.

Постійно здійснюється передплата періодичних та інформаційних видань України й Росії, електронних ресурсів і баз даних, таких як EВSCO, Ельзівір, Шпрінгер, Академік-прес, Ліга-Закон, повнотекстові бази даних дисертацій Державної бібліотеки Росії.

На базі бібліотеки відбулося дев’ять міжнародних шкіл-семінарів на тему «Сучасні інформаційні технології для бібліотек та менеджмент науково-освітніх мереж» та Міжнародна науково-практична конференція «Інформаційні технології в сучасних бібліотеках», де підвищили кваліфікацію більше 300 співробітників бібліотек, в основному технічних вузів України.

Із 2007 року бібліотека проводить роботу в рамках Державної програми «Інформаційні та комунікативні технології в освіті та науці на 2006-2010 роки МОН України» пілотним проектом «Створення типової електронної бібліотеки вищого навчального закладу».

За цей час бібліотека підготувала до друку і випустила 10 назв друкованих праць. Серед них чотири монографії (В.Г.Дригайло «Основи організації роботи бібліотеки», «Основи наукової організації праці в бібліотеці», «Технологія роботи бібліотеки вузу, організація і управління», «Основи управління бібліотекою вузу»), два збірники матеріалів науково-практичних конференцій, буклет, методична розробка («Як ефективно працювати з книгою і інформаційними ресурсами»).

Із 2000 року і по сьогодні бібліотека – співорганізатор другої за значенням у бібліотечному світі щорічної Міжнародної конференції «Бібліотеки і інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти і бізнесу».

Напередодні професійного свята слід відзначити наших співробітників-представників бібліотечних династій – це завідувач сектору Н.В.Петренко та її мати Л.І.Гречанківська, завідувач відділу навчальної літератури Г.В.Безрукова та її матір, провідний бібліотекар І.Г.Киреєва та її матір, головний бібліотекар С.І.Барабаш та її сестра Людмила Барабаш, завідувач сектору Л.В.Малова та її сестра З.В.Суровцева, завідувач відділу Л.К.Левченко та її дочка бібліотекар Ю.М.Вдовиченко, бібліотекар першої категорії Є.М.Пархоменко і дочка завідувач сектору О.В.Пархоменко, завідувач сектору С.Г.Баландіна та її дочка бібліотекар О.О.Баландіна, провідний бібліотекар Н.В.Мікеладзе та її дочка бібліотекар Ю.З.Мікеладзе, інженер першої категорії Н.О.Трофімова та бібліотекар І.В.Трофімова.

Передбачається подальший розвиток інформаційних комп’ютерних технологій з метою доступу до мереж, встановлення додатково не менше ніж 20 комп’ютерів, придбання нових ліцензій на робочі місця бібліотечної інтегрованої програми ALEPH та проведення навчання співробітників з метою її освоєння, продовження роботи з формування електронної бібліотеки університету.
Колектив працівників бібліотеки відзначатиме своє професійне свято 30 вересня в 12-й залі. Їх вітатимуть представники ректорату, гості, відбудеться посвячення в бібліотекарі співробітників, демонструватиметься фільм до 110-річчя НТУУ «КПІ», в холі бібліотеки відкриється фотовиставка. Приємно, що ректорат університету видав наказ про преміювання співробітників з нагоди цієї дати і 110-річчя університету. А профком співробітників університету надав допомогу в здійсненні екскурсійної поїздки в дендропарк «Александрія».
У день професійного свята хочеться подякувати всім співробітникам за їх плідну працю, побажати їм міцного здоров’я, успіхів, злагоди, добра, щастя, сімейного благополуччя. Щиро вітаю вас, дорогі колеги, хай щастить завжди, всюди і в усьому, низький уклін вам за вашу нелегку, але потрібну і почесну працю.

В.Г.Дригайло, директор НТБ НТУУ «КПІ», заслужений працівник культури України