Побачила світ книга «Звитяжні семестри студентських будівельних загонів України» (автор проекту – О.С.Рибка, упорядники – І.В.Малінкін – доцент кафедри електрозварювальних установок НТУУ «КПІ»; М.А.Мелешко – завідувач кафедри комп’ютерних мультимедійних технологій НАУ; О.С.Рибка, головний редактор – В.В.Пасак – генеральний директор КДТРК; усього – 78 авторів).
Вона розповідає про самовіддану працю студентів на будівництві житлових, господарських та культурних об’єктів при освоєнні цілинних земель, розробці нафтогазових та інших природних родовищ на просторах Казахстану, Заполяр’я, Камчатки, Тюмені, Алтаю, в Києві й областях України під час літніх канікул.
Видано книгу в рамках програми «Українська книга» за підтримки Міжнародного благодійного фонду «100-річчя КПІ» та кафедри комп’ютерних мультимедійних технологій Національного авіаційного університету України.
Історія студентських будівельних загонів України починається з 1962 року. Саме тоді в Києві сформували перший загін для роботи на цілині. Більшість складали студенти КПІ. Відбирали за результатами навчання, особистими якостями, вмінням працювати в колективі. Після занять студенти вивчали будівельну справу.
Як згадують учасники будзагонів, дух завзяття і змагальності захоплював молодь. Хоча бували дні, коли не помічали навколишньої краси, не відчували смаку страв, які ковтали нашвидкуруч, – жорсткий графік вимагав вчасної здачі об’єктів, незважаючи на погодні умови та можливості техніки й постачальників. Інформацію про студентські будівельні загони м.Києва по крупинці, по зернятку зібрано у книзі «Звитяжні семестри студентських будівельних загонів України» (частина 1 – спогади будзагонівців та керівників Кустанайської обл. тих часів; частина 2 – поетична версія про легендарну планету Цілина).
На презентацію, яка відбулася 21 травня 2008 року в приміщенні Державного політехнічного музею України при НТУУ «КПІ», завітали: А.В.Сітенко (йому 80 років, приїхав на зустріч із Казахстану) – колишній заступник голови Кустанайського облвиконкому; Ю.Н.Єльченко – випускник КПІ, перший секретар ЦК ЛКСМУ у 1960–1968 рр.; Т.В.Главак – заввідділу Київського міськкому комсомолу; командири будзагонів В.В.Сокол – колишній заступник міністра освіти України; В.Г.Кремень – колишній міністр освіти і науки України, І.М.Салій – випускник КПІ, відомий громадський діяч і політик; д.т.н. А.А.Тимченко – зав. кафедри Черкаського політехнічного інституту; колишній кореспондент студентської газети В.В.Пасак; Ф.М.Гарай – перший командир студентської автоколони (1963 р.), В.І.Михайленко – учасник будзагонів, що працювали на цілині та в Тюмені; Г.Д.Максименко – колишній секретар Київського міськкому ЛКСМУ, секретар ЦК ЛКСМУ (1965–1978 рр.) та ін.
У виступах гостей ішлося про школу мужності, яку пройшли будзагонівці: ми будували цілину, а цілина будувала нас, та необхідність відродження студентських будзагонів у сучасних умовах і збереження традицій студентського руху.