П’ята Міжнародна студентська олімпіада з навчальної дисципліни «Програмування мікропрограмних автоматів та мікроконтролерних систем» відбулася 11–13 квітня на базі кафедри комп’ютерних систем та мереж Хмельницького національного університету. Організацію та спонсорську підтримку вже не перший рік забезпечує дружній колектив компанії «OPEN SYSTEM» на чолі з директором – Олександром Володимировичем Ляпуном.
До участі в олімпіаді допускалися команди з двох учасників – переможці І етапу (вузівської олімпіади). Перший етап – заочний тур – відбувся в жовтні-листопаді дистанційно, за допомогою мережі Internet. Від одного навчального закладу мали змогу зареєструватися не більше трьох команд. У олімпіаді взяли участь 62 команди з провідних технічних вузів України: з Києва, Дніпропетровська, Донецька, Житомира, Кіровограда, Львова, Луганська, Луцька, Миколаєва, Одеси, Тернополя, Севастополя, Черкас, Чернівців, Чернігова, Харкова, Томська, Хабаровська (РФ) та ін.
НТУУ «КПІ» представили три команди з ФЕЛ: № 22 – Ігор Штурма (гр. ДК-42), Дмитро Медінцев (гр. ДК-43), № 50 – Сергій Петруненко (гр. ДКм-31), Микола Панасюк (гр. ДК-31) та № 17 – Станіслав Мудрієвський (гр. ДСм-31) й Олександр Ткаченко (Одеський політехнічний університет). Керівником і наставником київських політехніків традиційно був викладач кафедри конструювання електронно-обчислювальної апаратури (КЕОА) ФЕЛ Владислав Вікторович Собченко. Завдяки сприянню та особистій підтримці викладача цієї ж кафедри доц. Павла Валентиновича Кучернюка студенти кафедри два роки поспіль мали змогу брати участь та представляти НТУУ «КПІ» на цій олімпіаді.
Конкурсні завдання були складені колективом компанії «OPEN SYSTEM» з урахуванням їх повного виконання та перевірки на навчальному лабораторному стенді «EV8031/AVR», що виготовляється та пропонується компанією «OPEN SYSTEM» як технічне оснащення навчальних лабораторій ВНЗ. Завдяки цим програмно-апаратним комплексам (лабораторним стендам), студенти кафедри КЕОА факультету електроніки НТУУ «КПІ» мають змогу вивчати та поглиблювати свої знання з курсів програмування (мова Асемблер, Сі), а також використовувати їх як засіб розробки програмного забезпечення.
Усього було запропоновано 15 завдань різного рівня складності, завдання були цікавими та вимагали нестандартного рішення. У фіналі олімпіади, розв’язавши 9 конкурсних завдань, із загальною кількістю 210 балів перемогла команда у складі Ігоря Штурми та Дмитра Медінцева, правильно виконавши завдання з першої спроби. Сергій Петруненко та Микола Панасюк єдині з усіх учасників зробили спробу виконати завдання на мінімальний розмір правильного рішення для процесора MCS51 (найменший код програми). Але їм не вистачило часу для повного налагодження. Надалі це рішення використовувалось як взірець для оцінювання спірних рішень інших учасників олімпіади. Станіслав Мудрієвський був нагороджений грамотою за оригінальне та правильне рішення одного з конкурсних завдань.
Хочеться подякувати всім організаторам, які доклали чимало зусиль, щоб зібрати кращих представників провідних ВНЗ України та Росії. Адже олімпіада – це не лише змагання, не лише перемога чи невдача, це, насамперед, безцінний обмін досвідом між людьми, між різними вищими навчальними закладами, між країнами. Це – виникнення спільних ідей та інтересів між студентами-учасниками, це величезний внесок у майбутнє України. Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм подальших перемог!