НТУУ “КПІ” вже давно плідно співпрацює з Посольством Франції в Україні. Про це свідчать численні спільні програми навчання, різноманітні культурні та просвітницькі конференції, форуми, ярмарки.

19 березня відбулося відразу дві події, що заслуговують на особливу увагу. По-перше, в рамках Тижня франкофонії в Україні спільним франко-українським центром, що знаходиться на території НТУУ “КПІ”, було організовано Форум працевлаштування за участю представництв великих українських та французьких підприємств. По-друге, в НТУУ “КПІ” з візитом перебувала делегація Політехнічної школи Парижа, яка вважається кращим навчальним закладом Франції та одним із найкращих у світі.

Форум з працевлаштування, що проходив у залі музею НТУУ “КПІ”, відкривали представники Посольства Франції в Україні та керівник відділу міжнародних зв’язків Б.А.Циганок. У цьому заході взяли участь підприємства, які працюють у таких галузях, як банківська справа, юриспруденція, комп’ютерні та інформаційні технології, будівництво, харчова промисловість тощо. Серед них були представлені відомі компанії – “Укрсіббанк”, “ПростоФінанс Груп Сосьєте Женераль”, “Індекс Банк Груп Креді агріколь”, будівельна компанія “Буїг”, компанія електричної промисловості “Шнейдер електрікс Україна” та інші. Виставку відвідали студенти НТУУ “КПІ” та інших університетів м. Києва. На виставці був присутній та активно працював з представниками підприємств керівник відділу працевлаштування студентів Костянтин Єфремов.

Зустріч делегації Політехнічної школи Парижа з представниками НТУУ “КПІ” почалася в залі засідань адміністративної ради майже одночасно з відкриттям виставки. На цьому заході Політехнічну школу Парижа представляли координатор міжнародних програм пан Сільвіан Феррарі, керівник відділу наукових досліджень пан Добрзінський та керівник навчального відділу пан Тан Там Лі. Від НТУУ “КПІ” у зустрічі брали участь керівник управління міжнародних зв’язків проф. Б.А.Циганок, представники Інституту прикладного системного аналізу, факультетів електроніки, фізико-математичного, прикладної математики, інформатики та обчислювальної техніки. Після загальної презентації Політехнічної школи Парижа гості провели робочі зустрічі та обговорення щодо організації та започаткування програм подвійного диплома з представниками кожного факультету. Після обговорення професор Добрзінський прочитав лекцію з фізики для магістрів вищеназваних факультетів.

Слід зазначити, що ідея реалізації програми подвійного диплома з вищими навчальними закладами Франції не є новою для нашого університету. Вже два роки поспіль відповідна програма успішно працює на хіміко-технологічному факультеті. А на факультеті менеджменту та маркетингу 23 березня відбулося вручення сертифікатів випускникам спільної з Центральною школою Ліона програми “Менеджмент міжнародних проектів”. Представники цієї Школи відзначили високий професійний рівень роботи відповідальних за програму з факультету менеджменту та маркетингу та висловили бажання щодо продовження співпраці у форматі подвійного магістерського диплома.

Автор: О.Огурцова, помічник першого проректора