“Активність і ще раз активність”. Таким принципом керується третьокурсниця ФП Марія Кравчук. Завдяки наполегливості та мобільності Марія й навчається на “відмінно” (отримує стипендію ректора НТУУ “КПІ”), й практичне застосування своїм знанням знаходить (про це свідчить резюме, яке щорік поповнюється), ще й є активісткою Всеукраїнської громадської молодіжної організації “Дебатна академія”.
“Характер” майбутній юрист виявила ще при вступі до НТУУ “КПІ”. Знехтувавши принадами Харківської юридичної академії (Маша закінчила школу в Харкові), дівчина вступила до Київської політехніки на загальних підставах (до речі, самотужки довелося опановувати деякі спецпредмети, яких не вимагали при вступі в Харкові, але які були включені до вступних випробувань у Київській політехніці). “Знання зайвими не бувають, – переконана студентка. – Це як вино, з часом стає міцнішим. Потрібно лише вміло їх застосовувати”. А ще Марія вважає, що найкращі знання не принесуть успіху без досвіду практичної роботи. Тому й спрямовує свою діяльність на практичне застосовування знань та розвиває себе як особистість. На запитання про хобі дівчина несподівано відповіла: “Дебати”... І розповіла про діяльність молодіжної дебатної організації, де збираються небайдужі до подій сьогодення молоді люди, висловлюють свої думки – вчаться думати, спілкуватися, знаходити компроміс. Гра “Дебати” – це дискусія, організована за спеціальними правилами відповідно до різних форматів. Саме тому дебати є яскравим прикладом змагання інтелекту, знань та красномовства.
Так приходить розуміння, чим хотілося б займатися в майбутньому. “Швидше за все, – розмірковує Марія, – стажуватимусь з міжнародного права. І магістерську хотілося б написати за цим напрямом”. Студентка добре розуміє, що попереду копітка і тривала праця, адже потрібно набути закордонного досвіду. Торкнувшись теми країни, в якій хотілося б жити (чи з якої не хотілося б виїжджати), Марія запевнила, що вже зробила свій вибір: після стажування повернеться в Україну і працюватиме для того, щоб й інші забажали повернутися. “Сьогодні в країні панує безлад, превалюють особисті інтереси кількох фінансових груп, але з часом економіка і політика мають-таки набути цивілізованих рис і розвиватися в законодавчому полі. Головна сила нашої держави – це молодь. Її об’єднання стане основою для позитивних змін. Погляди завжди будуть різними, а принципи та методи ще різноманітнішими. Це і буде рушійною силою до об’єднання, бо протилежні думки, як плюс та мінус, притягуються, а відсутність думок, як нулі – просто не існують. Молодь має почати зміни, аби не залишити своїм дітям таку державу, яку залишили нам”, – так вважає молода активістка.
Марія успішно “подолала” ще одне непросте запитання щодо ґендерної рівності. “Чоловіка швидше візьмуть на роботу в юридичний відділ. Та фахівців цінують не за стать, а за знання”, – така компетентна думка молодого юриста.
Тож нехай доля сповна відміряє дівчині за наполегливість, цілеспрямованість та гарні наміри. А ми порадіємо за ще одного фахівця, що вийде зі стін Київської політехніки.