Одним із головних чинників забезпечення конкурентоспроможності випускників НТУУ «КПІ» на міжнародному ринку праці є володіння іноземними мовами. Для формування комунікативних навичок студентів велике значення має вивчення іноземних мов у співробітництві (Cooperative Learning), тобто спілкування, в першу чергу на професійну тематику, з ровесниками – студентами з інших країн. Крім того, більш ефективному та швидкому оволодінню мовним матеріалом і набуттю мовленнєвих навичок та вмінь сприяє застосування сучасних інформаційних (у тому числі дистанційних) технологій.
Так, факультет лінгвістики та факультет прикладної математики уклали угоду про спільну діяльність у сфері інтенсифікації навчання іноземних мов.
Одним з напрямків співробітництва ФЛ та ФПМ є пілотний телекомунікаційний проект з інтенсивних технологій навчання англійської мови. Яскравим прикладом реалізації цього проекту стало заняття з англійської мови на міжнародному рівні – воно було організовано для студентів факультету прикладної математики НТУУ “КПІ” та польсько-японського інституту інформаційних технологій у Варшаві і проведено в режимі відеоконференції. Керівництво ФПМ забезпечило проведення заняття всіма необхідними технічними засобами, надавши консультативну та організаційну підтримку.
Головною метою заняття було поєднати знання з англійської мови та фахову підготовку й обговорити останні досягнення науки і техніки в галузі інформаційних технологій. Для забезпечення необхідного рівня комунікації до участі в конференції були запрошені кращі студенти 3-5 курсів ФПМ. Тема заняття “Останні досягнення і майбутнє інформаційних технологій” викликала жваві дискусії.
Розпочали конференцію студенти 3-го курсу ФПМ презентацією про НТУУ “КПІ” (автори – С.Биков, В.Гірда, К.Свердел). Далі було показано чудове авторське відео про ФПМ, яке викликало захоплення аудиторії (автори – О.Майданюк, С.Крут, В.Божко, А.Козлова, М.Курутін, О.Гук, Д.Ісаєв). У свою чергу польські студенти докладно ознайомили своїх українських колег із дослідженнями, які проводяться в польсько-японському інституті інформаційних технологій, акцентувавши свою презентацію на факультеті ІТ. Після ознайомчого вступу студенти ФПМ представили до обговорення новітні досягнення у сфері інформаційних технологій, такі як “Embedded Systems”, “FIBEX Standards”, “Voice over IP” (автори – Д.Комісар, Д.Ковшун). Польські студенти зацікавили всіх презентаціями на теми: “Wireless Security” та “The Future of the Cyberbabes”. Далі згідно зі сценарієм відеоконференції студенти ФПМ С.Сенюк та І.Тишко презентували свою доповідь “GRID Computing”, у якій висвітлили такі основні питання: “What is Grid”, “Grid Applications” and “The Role of Grid in the World and in Ukraine”.
До наступної відеоконференції студенти ФПМ підготували презентації “Open Source Software in Education” (Н.Шафоростоф), “Future of IT Specialists” (М.Комісар, І.Шелест, І.Махаєв). Студенти Польщі пропонують познайомитися з темою “Web Mining”.
Очевидно, що вже перші результати застосування ІТ в навчанні англійської мови дають можливість говорити про можливу майбутню співпрацю на різних рівнях та в різних проектах, спрямованих на інтеграцію навчання, науки та інновацій. Неабияким задоволенням для викладачів-організаторів відеоконференції була робота із яскравими, освіченими, творчими студентами, які в досить короткий термін змогли підготувати цікаві презентації та провести досить глибокі дослідження за своєю темою. Для студентів і викладачів це був чудовий досвід, який дозволив продемонструвати та вдосконалити: володіння методами досліджень, уміння організувати дослідницьку самостійну роботу студентів; орієнтацію навчальної роботи студентів на різноманітні види самостійної діяльності; володіння мистецтвом комунікації; володіння інформаційними технологіями; нарешті, вміння інтегрувати знання з різних галузей для вирішення проблематики обраних проектів.
Хочемо подякувати всім, хто доклав так багато зусиль до проведення цього заходу в обох країнах: декану ФПМ І.А. Дичці, заступнику декана ФПМ Є.С.Сулемі, завідувачу кафедри іноземних мов польсько-японського інституту інформаційних технологій Малгожаті Ржежник (Malgorzata Rzeznik), а також системним адміністраторам та технічним асистентам.