Наприкінці 2007 року в 9-й залі НТБ НТУУ «КПІ» представники Федеративної Республіки Німеччина презентували студентам німецького відділення та викладачам кафедри теорії, практики й перекладу німецької мови ФЛ програму «IPS» (Internationales Parlaments-Stipendium). Зустріч проходила німецькою мовою і дала непогану можливість студентам, які вивчають німецьку мову, попрактикуватись у живому спілкуванні.
Про зміст програми та її цілі розповів депутат німецького парламенту Бернд Шеелен. Програма «IPS» діє два десятиліття і має на меті ознайомити молодь різних країн з політичним життям Німеччини. Учасниками програми можуть стати молоді люди з 25 різних країн Східної Європи та Азії віком не більше 30 років, що мають диплом про вищу освіту. Щороку Німеччина запрошує до себе 5 представників кожної з цих 25 країн, і молоді люди на 5 місяців заглиблюються в роботу німецького парламенту. Бернд Шеелен розповів, що побувавши вперше в Україні у 2001 р., він відчув особливу симпатію до нашої країни і з радістю взяв на себе обов’язки керівника програми «IPS» для української молоді.
Ольга Сердечна пройшла програму в 2005 році, а нині працює співробітником посольства Німеччини в Україні. Вона захоплено розповіла про свої враження та багатий досвід, якого вона набула під час перебування в Німеччині. Це було знайомство не лише з політичним та соціальним життям Німеччини, а й з життям і традиціями інших країн, для яких діє програма, оскільки учасники програми постійно спілкуються, разом вчаться, проводять своє дозвілля. Вона також розповіла про те, що учасники програми отримують повне матеріальне забезпечення на 5-місячний період, включаючи витрати на дорогу, забезпечення житлом, медичне страхування. Тому турботи про повсякденні дрібниці не відволікають учасників від роботи. І ще одна важлива деталь – перебуваючи в Німеччині, молоді люди мають можливість проходити навчальні курси в одному з трьох берлінських університетів (або в усіх одразу), відвідувати студентські зібрання, жити студентським життям.
Про цю можливість розповіла детальніше Ульріке Штрате – віце-президент технічного університету Берліна. Вона уточнила, що крім класичних трьох університетів в Берліні є ще Інститут мистецтв, 11 технічних вузів практичного спрямування та 70 дослідницьких центрів, які теж готові працювати з гостями з України. Кожен має можливість вибрати те, що йому більше до смаку, при цьому не має значення попередня освіта учасника програми, головне – його бажання. Також вона коротенько розповіла цікаві факти з життя вузів Берліну – так, наприклад, у Вільному університеті 60% студентів – жіночої статі, і Ульріке підкреслила, що університет свідомо проводить таку сприятливу для жіноцтва політику. Гумбольдтський університет – заснований в 1810 році – ще досі зберігає свій основоположний принцип, за яким студенти є не лише учнями, а ще й дослідниками. Щорічно до навчання в цьому університеті приступає 1000 студентів з-за кордону. В Технічному університеті Берліну на даний момент навчається 113 студентів з України. Ульріке Штрате підкреслила, що особливого значення керівництво університету надає вивченню студентами соціальних і гуманітарних дисциплін, оскільки студенти університету, що в роки націонал-соціалізму могли стати потужною політичною силою, не змогли чинити належного політичного опору. Цей гіркий досвід показав, наскільки важливою є широка підготовка технічних фахівців, розуміння ними соціальних та політичних процесів.
Розповіді представників німецької сторони викликали великий інтерес у присутніх – студенти поставили чимало запитань до доповідачів, продемонструвавши високий рівень володіння німецькою мовою. Зустріч була змістовною та корисною.
Докладнішу інформацію про програму «IPS» та навчання в Німеччині можна знайти на сайтах http://www.bundestag.de/ips, http://www.kiew.diplo.de, http://www.daad.de, http://www.anabin.de.