Кожен з нас принаймні хоча б один раз під впливом телевізійних передач чи газетних публікацій про видатних спортсменів уявляв і себе на вершині спортивного олімпу. Але життя склалося так, що чи не було достатньо часу займатися спортом, чи хтось обрав для себе інший шлях самовдосконалення. Навчаючись у НТУУ “КПІ”, ви маєте можливість на заняттях з фізичного виховання отримувати всі необхідні знання з теорії та практики обраного виду спорту, займатися ним під керівництвом досвідчених фахівців. Якщо ви будете вдумливо ставитись до навчального процесу, виконувати необхідні вправи, то з часом зрозумієте, що ваш організм має необмежені можливості, і ваші мрії перетворяться в реальність.

Так сталося і зі студентом 5-го курсу РТФ, гр. РВ-23 Богданом Правосудом, який з другого курсу почав займатися таеквон-до під керівництвом викладача кафедри фізичного виховання О.Є.Саламахи. Виступ Богдана на майстер-класі з боротьби не залишив байдужим жодного глядача, вражала його надзвичайна гнучкість. Це – результат кропіткої науково-виваженої роботи тренера та наполегливої роботи вихованця. До речі, раніше він ніколи не займався спортом.

Навчальна програма з таеквон-до побудована таким чином, що цей вид боротьби, насамперед, подається як бойове мистецтво, що дає змогу студентам вивчати всі техніки, які входять до будь-якого класичного бойового мистецтва (карате, ушу, айкідо). Цього, зазвичай, не відбувається під час заняття таеквон-до як спортом; там – інші завдання. Під час навчальних занять студенти вивчають цигун, який сприяє зміцненню та укріпленню організму в цілому.

Техніка цигун має цілий ряд особливостей. Так, вправи на гнучкість виконуються не в традиційній європейській манері, а пов’язані з дихальними та статичними вправами. Під час занять зі студентами багато часу приділяється також роботі над рівновагою, захватам та звільненням від них, кидкам, чого немає в спортивному таеквон-до. Особливе значення на заняттях приділяється філософії бойових мистецтв, яка сприяє дисципліні та вихованню морально-вольових якостей у студентів.

На навчальний цикл таеквон-до беруть студентів, не зважаючи на рівень їх фізичного стану (на жаль, після закінчення школи рівень фізичного розвитку першокурсників, зазвичай, нижче середнього). На таеквон-до приходять слабкі дівчата та хлопці, а виходять сильні, мужні, здорові, з відмінною координацією, які можуть за себе постояти в будь-якій ситуації.

Автор: Г.Л.Бойко, заступник декана ММІФ, к.п.н., доц.