На початку останнього в поточному році засідання Вченої ради, яке відбулося 10 грудня, ректор університету академік НАН України М.З.Згуровський із ювілейним днем народження щиро привітав зав. кафедри математичної фізики професора С.Д.Івасишена.
Великій групі студентів та їх керівникам – переможцям Всеукраїнського конкурсу 2006/07 н.р. наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук було вручено дипломи МОН, також висловлено подяку Вченої ради низці викладачів за успішне керівництво магістерськими роботами, Подякою Солом’янської райдержадміністрації було відзначено голову Наукового товариства студентів та аспірантів Олексія Пасічного.
Баскетбольну збірну команду «НТУУ «КПІ» – Поліграфіст», яка нещодавно виборола І командне місце у кубку студентської профспілкової асоціації м. Києва, тепло привітали голови цієї асоціації, ректор університету, учасники засідання. Щиру подяку у зв’язку з цим було висловлено ректору університету М.З.Згуровському, директору ВПІ П.О.Киричку, голові профкому студентів В.Ю.Миронову, тренерам команди – Г.О.Устименку, О.В.Кузенкову. Було також вручено кубок за І командне місце по Києву студентській збірній університету з армреслінгу.
Основне питання порядку денного на засіданнях Вченої та адміністративної рад було присвячено введенню в дію Постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.07 р. Статуту НТУУ «КПІ» та пакету нормативних документів НТУУ «КПІ» як дослідницького університету.
Як зазначалося у виступі ректора університету М.З.Згуровського, за новою редакцією Статуту НТУУ «КПІ» значно розширює свої права завдяки можливості організувати свою діяльність за взаємозв’язаними напрямами: освітянським, науковим та інноваційним. Інноваційна складова базується на Законі України «Про науковий парк «Київська політехніка». Статус дослідницького для нашого університету, як підкреслив ректор, передбачає академічну свободу, тобто можливість відкривати, відповідно до вимог ринку праці, нові напрями підготовки, спеціальності та спеціалізації.
Другою важливою особливістю нової редакції Статуту є право дослідницького університету запроваджувати доуніверситетську підготовку та заходи, що передбачені програмою НТУУ «КПІ» «Майбутнє України». Реалізація останньої має на меті, як було пояснено у виступі заст. першого проректора професора В.І.Тимофєєва, виявлення талановитих і обдарованих учнів, підтримку і ранню профорієнтацію. Тобто система пошуку по Україні талановитої молоді набуває офіційного статусу як складова доуніверситетської підготовки.
У своєму виступі перший проректор Ю.І.Якименко прокоментував основні документи, що супроводжують Статут. До цих документів відносяться: «Положення про пілотний проект «Дослідницький університет НТУУ «КПІ», «Положення про організацію працевлаштування випускників НТУУ «КПІ» та деякі інші, адже у пакеті 10 статутних документів. Увагу присутніх було привернуто до необхідності виконання зобов’язань, передбачених новою редакцією Статуту, наголошувалося на тому, що НТУУ «КПІ» стане дійсно дослідницьким університетом за умови виконання всіх вимог, викладених у даних документах.
Виступ професора В.В.Ясінського було присвячено порядку проведення комплексного моніторингу як форми ректорського контролю якості підготовки фахівців за спеціальностями НТУУ «КПІ».
У виступі академіка НАН України В.Г.Бар’яхтара йшлося про введення системи наукових сесій Вченої ради НТУУ «КПІ» спільно із науковим семінаром НАН України «Проблеми системних міждисциплінарних досліджень».
Усі розглянуті документи було взято до відома, керівникам підрозділів університету було рекомендовано їх вивчення та виконання.
Із доповіддю про організацію наукових досліджень з огляду на захист інтелектуальної власності виступив проректор з наукової роботи член-кореспондент НАН України М.Ю.Ільченко, співдоповідь з цього ж питання зробила проф. Н.С.Равська.
За поданням голови експертно-правової комісії проф. Ю.Ф.Зіньковського до нагородження працівників університету відзнаками МОН України було рекомендовано професорів: А.В.Кисляковського – медаллю «За наукові заслуги», Я.К.Трохименка – медаллю Петра Могили, С.Д.Івасишена – Почесним знаком ім. Петра Могили, Б.В.Валуєнка – до присвоєння почесного звання «Відмінник освіти України».
Також було вирішено інші конкурсні та поточні справи.