Познайомити студентів з потенційними працедавцями, а представників фірм – з молодими спеціалістами взялися в Центрі працевлаштування та розвитку кар’єри НТУУ “КПІ”, зорганізувавши 28 листопада для студентів та випускників університету ярмарок вакансій “Робота для тебе”. З самісінького ранку і до сутінок у 18-му корпусі товпилися юрби зацікавлених “молодих кадрів”, вишукуючи серед матеріалів (запрошень), представлених на стендах роботодавцями, прийнятні й цікаві пропозиції.
А вибір був чималенький. Адже політехніків охоче запрошували високотехнологічні, відомі у світі зарубіжні та вітчизняні компанії: ТОВ “ІБМ Україна”, Мелексіс Україна, СМК, ДП НЕК “Укренерго”, Київобленерго, КП ЦКБ “Арсенал”, ТОВ “Юнісистем”, Проктер енд Гембл Україна Еріксcон, Глобал лоджік Україна, ТОВ “Голден Телеком”, банки та багато інших.
Було представлено багато матеріалів про діяльність компаній, наявні вакансії, надавалася інформація щодо відкритих програм із працевлаштування, стажування, проходження практики. Захід виявився вельми корисним для обох сторін. Усі висловили побажання, щоб подібні зустрічі стали традиційними в стінах університету.
ТОВ “Голден Телеком” – провідний український провайдер інтегрованих телекомунікаційних послуг для корпоративних клієнтів і операторів зв’язку, двічі найкращий роботодавець України за рейтингом журналу “Кореспондент”. “Ми пишаємося своїми співробітниками, – розповіла кореспонденту “КП” Тетяна Крилова, фахівець з персоналу, – і постійно шукаємо професіоналів, які бажають стати членами нашого великого колективу. Ми раді бачити серед нашого персоналу випускників та студентів КПІ, які прагнуть будувати кар’єру у великій успішній компанії. Для молодих фахівців пропонуємо: адаптаційні програми, стартові позиції в ІТ-департаменті, навчання в Центрі для молодих спеціалістів тощо”.
Державне підприємство “НЕК “Укренерго” – високотехнологічна стабільна сучасна компанія. Вона налічує понад 15 тис. працівників, серед яких найбільш широко представлені спеціальності: “Електричні системи і мережі”, “Електричні станції”, “Системи управління виробництвом”, “Електромеханічні системи автоматизації”, “Техніка високих напруг”, “Теплоенергетика”, “Інформаційні системи зв’язку”, “Телекомунікаційні мережі” та ін. Начальник служби підготовки та навчання персоналу Олександр Туманов повідомив, що компанія має корпоративну систему навчально-тренувальних закладів, сприяє підвищенню професіоналізму та професійному довголіттю свого персоналу, розвиває програми адаптації та кар’єрного зростання молодих працівників. Станом на 28 листопада компанія пропонувала понад 20 вакансій, переважно інженерних: з релейного захисту і електроавтоматики, метрології, протиаварійної автоматики, охорони праці тощо із зарплатними пропозиціями від 1300 до 3300 грн.
ТОВ “НВФ “Юнісистем” – компанія з виробництва і просування торговельного обладнання. Керівник служби персоналу Наталія Білоус повідомила, що фірма із задоволенням бере на роботу випускників КПІ, адже їх підготовка має прикладне спрямування, вони легко освоюються на різних ділянках виробництва, як правило, добре володіють англійською, що є обов’язковою умовою при прийомі на роботу. “Сергій Жадько, Олександр Чуков, Володимир Док та Олександр Шульман, – вела далі пані Наталія, – рік тому прийшли після закінчення НТУУ “КПІ” менеджерами з впровадження (монтаж устаткування у замовника), а нині вже займаються маркетинговим аналізом, відслідковуючи міжнародні тенденції, узагальнюючи світовий досвід та надаючи рекомендації керівництву щодо напрямів подальшого розвитку. (Навіть той факт, що фахівець не задумуючись назвала прізвища, що на інших стендах давалося досить важко, свідчить, що юнаки люди там помітні і цінні для компанії.)
Мелексіс Україна – всесвітньо відомий розробник мікроелектроніки. Як повідомила менеджер з персоналу Анна Яковлєва, фірма тісно співпрацює з ІПСА, відкривши там спільну лабораторію. Передбачається залучити до співпраці й інші факультети, зокрема ФАКС, РТФ тощо, адже в КПІ, з її слів, готують гарних фахівців, які вміють працювати творчо.
Відкриваючи ярмарок, проректор з навчально-виховної роботи Г.Б.Варламов побажав студентам знайти гідні місця працевлаштування, які сприятимуть становленню їх як фахівців, розвиткові національної економіки (через внесок кожного із молодих спеціалістів) та процвітанню держави в цілому.
Говорять відвідувачи виставки:
Катерина Покотило, студентка 4-го курсу ТЕФ: “Нині тимчасово працюю у сфері обслуговування, тут збираю інформацію та заповнюю аплікації для тестування, дома аналізуватиму наявні пропозиції. Приваблює робота з людьми, але в даний час найважливіше – це закінчити навчання”.
Артем Кравченко, студент 3-го курсу ММІФ: “Окрім навчання працюю системним адміністратором та трохи зі спецпакетами комп’ютерних програм, хочу вдосконалити свої знання, тож шукаю фірму, яка пропонує поглиблене вивчення програмних продуктів для обслуговування мереж.
Костянтин Єфремов, керівник Студентського центру праці НТУУ “КПІ”: “Приємно, що подія, до якої ми довго готувалися, відбулася! Представники 30 фірм завітали до Київської політехніки, щоб безпосередньо відповісти на запитання молодих фахівців та запросити їх до участі в конкурсі на наявні вакансії, а політехніки, відповідно, мали можливість скласти враження про сучасний ринок праці не лише з Інтернет-повідомлень”. На думку Костянтина, перспективним напрямом співробітництва між університетом та компаніями-роботодавцями є реалізація спільних освітніх проектів, коли ВНЗ готує фахівців, ураховуючи запити і побажання певної фірми, яка потім гарантує працевлаштування таким фахівцям. “Ми підготували для студентів рекомендації, як уміло “подавати” себе роботодавцям, та перелік найбільш перспективних вакансій, – поінформував керівник служби працевлаштування. – Тож двері нашого центру (кім. 299/13, корп. 1) завжди відкриті для студентів, випускників та представників фірм”.