На вересневому засіданні кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей ФМФ ст. викладач, к.ф.-м.н. А.Б.Ільєнко звітував про наукове відрядження за грантом ДААД до Кельнського університету (Німеччина).
Наукове стажування в країні, яка дала світу багатьох відомих математиків, – значний успіх. Ще будучи студентом ІПСА А.Б.Ільєнко вирішив займатися математикою. Над дипломною роботою, а згодом і кандидатською дисертацію, яка була захищена в 2003 р., працював під керівництвом проф. В.В. Булдигіна. Після закінчення аспірантури він залишився працювати на кафедрі математичного аналізу та теорії ймовірностей, бере активну участь у проведенні математичних олімпіад, керує математичним гуртком для студентів, продовжує математичні дослідження, виступає з доповідями на наукових конференціях. Усе це, а також вільне володіння німецькою та англійською мовами, дозволило йому одержати престижний грант ДААД для молодих науковців на стажування в Німеччині в 2006/2007 н. р. За десять місяців, під науковим керівництвом проф. Й. Г.Штайнебаха, молодий науковець устиг чимало: зокрема підготовлено та здано до друку статтю з новими результатами про центральну граничну теорему для нелінійних функціоналів від дробових процесів, зроблено доповіді на семінарах в університетах Кельна та Дюссельдорфа, а також на конференції в Копенгагені (щодо процесів Леві). Про все це, а також про вищу освіту в Німеччині, він докладно розповів у звіті.
Дружні та плідні стосунки з німецькими математиками на кафедрі математичного аналізу та теорії ймовірностей склалися давно. Багато років професори В.В.Булдигін та О.І.Клесов проводять спільні наукові дослідження разом із відомими математиками професорами Й.Г.Штайнебахом та К.-Х.Індлекофером з Кельнського та Падерборнського університетів. Ці дослідження підтримуються грантами німецької наукової фундації ДФГ. Наші науковці відвідують університети Кельна та Падерборна, а німецькі колеги – КПІ. Нині всі четверо працюють над монографією, до якої ввійдуть результати спільних досліджень, незабаром на кафедрі чекають гостей з Німеччини.
Слід додати, що кафедра підтримує плідні освітні та наукові зв’зки з науковими центрами й відомими математиками різних країн. Наприклад, ст. викладач І.В.Орловський ще будучи студентом ФМФ протягом навчального року проходив стажування в Лондонському університеті, восени цього року планується візит професора П.Дукхана з Сорбони, який прочитає на кафедрі цикл лекцій з актуальних проблем теорії випадкових процесів.
Завідувач кафедри проф. В.В.Булдигін вважає, що стажування в провідних університетах світу – це дієвий шлях підвищення наукової кваліфікації молодих фахівців, що повністю відповідає програмі розвитку НТУУ “КПІ” як сучасного дослідницького університету.