Другий рік на кафедрі інструментального виробництва ММІ діє навчальний центр Delcam (директор – завідувач кафедри д.т.н., проф. Н.С.Равська). Програмні пакети цієї фірми дозволяють, зокрема, в автоматизованому режимі проектувати й виготовляти технічні об’єкти, враховуючи просторові форми та їх вплив на характеристики цих об’єктів.
На кафедрі створено комп’ютерний клас із програмним забезпеченням (ПЗ) PowerSolution. Тепер на його базі проходять деякі лабораторні роботи, виконуються курсові, бакалаврські та магістерські роботи тощо. До програм САПРівських курсів, які викладаються для студентів кафедри, включено і вивчення ПЗ фірми Delcam. Уже підготовлено дві студентські конкурсні роботи з використанням пакетів PowerSHAPE та PowerMILL на іменну стипендію Delcam. Одна – для ВАТ “Мотор Січ” – стосується автоматизованого проектування й виготовлення модельної форми для лопатки газотурбінного двигуна (автори – четвертокурсник С.Корзун та третьокурсник Я.Дубік), інша – для фірми “Фасад” стосується проектування й виготовлення декоративних елементів фасадів (автор – А.Кур’янов, студент 4-го курсу). А ще А.Кур’янов, скориставшись пакетом ArtCAM, по фотографії виготовив іменну медаль до 85-річчя засновника кафедри, двічі лауреата Державної премії України, чл.-кор. НАНУ, заслуженого працівника вищої школи, д.т.н., проф. П.Р.Родіна. Саме ці розробки були покладені в основу їх бакалаврських робіт.
У серпні асистенти кафедри інструментального виробництва Юрій Бесарабець та Олександр Плівак пройшли стажування в навчальному центрі фірми Delcam у м.Бермінгем (Великобританія) та одержали сертифікати, які дозволяють проводити навчання з повного циклу програмного забезпечення PowerSolution. Вони ознайомилися з діяльністю компанії, її підрозділів, новими досягненнями у сфері розробки й застосування ПЗ та набули навичок роботи з ним. Приміром, програма PowerSHAPE відкриває величезні можливості для 3D моделювання, PowerMILL застосовується для обробки деталей будь-якої складності, починаючи від вибору заготовки та інструмента і закінчуючи написанням програми для верстата з ЧПУ з можливістю демонстрації процесу обробки на моніторі комп’ютера, PowerINSPECT дозволяє вимірювати розміри деталей за допомогою вимірювальної руки з набором щупів та лазерного сканування тощо.
“Ми ознайомилися з досвідом розробки і супроводження продукції, відвідали різні підрозділи компанії, зокрема виробничий цех, де апробуються нові розробки фірми та виконуються роботи на замовлення інших компаній”, – розповів О.Плівак. “Ми побачили, що діяльність Delcam спрямована на розробку рішень, які відповідають потребам виробництва і вирізняються легкістю впровадження, освоєння і застосування”, – доповнив Ю.Бесарабець.
На кафедрі інструментального виробництва планують на перспективу: передбачається ввести підготовку бакалаврів і магістрів за спеціалізацією “Технічний дизайн”, що поєднуватиме основу підготовки інженерів-механіків, проектувальників технічних об’єктів з основами проектної художньо-технологічної діяльності. Цьому сприятиме більш глибоке вивчення можливості застосування ПЗ фірми Delcam.