Завершився перший етап навчання на Спільному факультеті. Сім його вихованців з ММІ, ІФФ і ЗФ отримали ступінь бакалавра. Подальше навчання проходитиме в Університеті ім. Отто-фон-Геріке м.Магдебурга (Німеччина), де їх чекає напружена робота над магістерською дисертацією та її захист.

Усі студенти гідно завершили бакалаврський курс, отримавши оцінки за атестаційну роботу «відмінно», при цьому середній бал семестрових оцінок більше ніж 4,5, а найкращий – 4,98 має студент гр.МВ-31 Дмитро Піркл. Подумки повертаюсь у 2003 рік: коли нинішні випускники прийшли на І курс. На ньому починало вчитися 19 осіб, але інтенсивне навчальне навантаження і майже щоденне вивчення німецької мови витримали не всі студенти. Їх більшість продовжує навчатись на своїх факультетах, і досить успішно, але з мрією закінчити освіту в Німеччині вони розпрощались. Деякі дівчата, отримавши ґрунтовні знання німецької мови, поїхали працювати до Німеччини і навчатись у тамтешніх вищих закладах освіти.

Ще півроку тому перспективи подальшого навчання в Магдебурзі були не дуже ясні. До сьогодні Університет Отто-фон-Геріке випускає дипломованих інженерів для промисловості Німеччини, а деякі магістерські програми, направлені на підготовку інженерів для країн Азії, Африки і Латинської Америки, базуються на навчальних планах відповідних країн і викладаються англійською чи іспанською мовами. Також потрібно було віднайти кошти для утримання українських студентів протягом року в Німеччині (місяць перебування там коштує 600…650 євро).

Під час візиту керівників Спільного факультету (грудень 2006 р.) у ході переговорів із головним координатором з німецької сторони д-ром Лімарою Дюбнер, завідувачами кафедр і деканом машинобудівного факультету проф. Карлом Гроте, проректором з навчальної роботи проф. Мартіном Хайльмайєром було узгоджено порядок і терміни навчання, магістерські навчальні плани, визначено наукових керівників та теми майбутніх магістерських робіт. Водночас розробки НТУУ «КПІ» стали внеском до впровадження Болонського процесу в технічних університетах Німеччини.

Тож надалі вся увага студентів сконцентрувалась на завершенні 1500-годинного курсу німецької мови. Адже на подальше навчання в Німеччині могли розраховувати лише студенти, які успішно складуть іспит з німецької мови (DSH) у Лінгвістичному центрі університету м. Магдебург. У червні 2007 р. до КПІ прибув викладач Лінгвістичного центру Ілліан Хольгер для попереднього тестування. За його результатами з’ясувалось, що знання з німецької граматики не відповідають вимогам, і студенти продовжили інтенсивне навчання в період літніх канікул. Як результат, усі вони отримали позитивні оцінки з пробного іспиту, а студент ММІ Петро Ткачук навіть найвищу оцінку DSH3. Наші перші випускники-бакалаври готові довести, що знання, отримані на Спільному факультеті, відповідають найвищим вимогам європейського рівня освіти.

Тим часом на інших курсах факультету тривав навчальний процес за узгодженими планами. Так, чотири студенти ІІІ курсу проходили практику в Німеччині на фірмах Porshe, Opel, на заводі порошкової металургії тощо. Для студентів ІІ курсу була організована Літня школа німецької мови на базі НТУУ «КПІ». Там навчалися 10 студентів нашого факультету і по 10 студентів спільних факультетів Харківського і Донецького університетів. У ході навчання вони мали мовну практику у спортивному таборі «Політехнік» на Київському морі. Результати її нині оцінюються в Німеччині, і рішення про видачу сертифікатів (Grundstufe або Mittelstufe) надійде пізніше.

На Спільному факультеті працює високопрофесійний колектив викладачів німецької мови та спеціальних дисциплін, які викладаються німецькою мовою. Це доценти О.І. Дудка, О.А. Сливінський, Ю.Й. Бесарабець, асистенти О.П. Халімон, О.В. Мусафір, ст.викл. Ю.М. Надточій та інші.

Для повноцінної роботи Спільного факультету необхідно розгортати науково-методичну і науково-дослідну роботу. Накопичені за 4 роки навчальні матеріали, бібліотека сучасної німецької літератури відкривають можливості для написання і розповсюдження серед студентів усіх видів методичних розробок німецькою мовою. Постійні контакти з німецькими колегами дозволяють вивчати потреби машинобудівних фірм Німеччини і окреслити спільні інтереси в науково-дослідній роботі. Незабаром за допомогою магістрів наукова робота стане надбанням наших двох університетів – НТУУ «КПІ» й Університету ім. Отто-фон-Геріке м.Магдебург.

Sep 27, 2007 || Автор: В.М.Яворовський, декан Спільного факультету