Десята міжнародна конференція “Енергетична безпека Європи XXI століття. Євразійські енергетичні коридори” пройшла в НТУУ “КПІ” 31 травня – 1 червня. Уже восьмий раз поспіль зібралися фахівці, щоб обговорити питання енергетичної безпеки держави, в нашому університеті, що свідчить про авторитет КПІ у цій галузі.
Обмінятися думками щодо перспектив та стратегії розвитку енергетичного простору зібралися представники наукових кіл і промисловості України, гості з Росії, США, Японії, Китаю, Бразилії та інших країн. Хоча, треба віддати належне київським політехнікам, чи не половину доповідей, заявлених у програмі конференції, підготовлено саме в НТУУ “КПІ”.
Зібрання привітали академік НАН України Б.С.Стогній та ректор університету М.З.Згуровський. Вони наголосили, що енергетична безпека країни – це багатогранна комплексна проблема, вирішувати яку слід з урахуванням інноваційної та інвестиційної складових.
Присутніх зацікавила доповідь академіка НАН України М.З.Згуровського “Сталий розвиток та енергетика”, в якій ішлося про визначення показників моделі сталого розвитку суспільства, їх виміри та способи покращення. Серед глобальних загроз, поряд зі змінами демографічної структури, глобальним потеплінням, епідеміологічними загрозами, було названо й зниження запасів енергетичних ресурсів у світі. Було наведено приклад, що криві виробництва енергії з нафти (низхідна) і споживання цієї енергії (висхідна) перетнуться на початку 2020-х років і зміна балансу з позитивного на негативний призведе до соціального напруження та конфліктів. Те ж стосується газу (2030 рр.) й урану (2050 рр.). З цими та іншими даними можна ознайомитися на сайті Українського відділення Світового центру даних.
Україну вважають найбільшим транзитером енергетичних ресурсів у світі, тож зацікавлений і професійний обмін думками щодо безпечного, надійного і взаємовигідного співробітництва на часі і вельми корисний.