Засідання Вченої ради, яке відбулося 15 січня під головуванням ректора університету академіка НАН України М.З.Згуровського, було розпочато з привітання ювілярів. Із ювілейними днями народження було поздоровлено декана факультету прикладної математики д.т.н., доцента І.А.Дичку, зав. кафедри інформаційно-вимірювальної техніки професора В.Д.Циделка, члена-кореспондента НАН України, професора Г.Г.Єфименка, начальника департаменту економіки і фінансів Л.Г.Субботіну, декана ХТФ професора І.М.Астреліна.

Атестати професорів було вручено О.А.Гавришу, О.О.Боронку, С.В.Широкову. Професору В.В.Карачуну було вручено нагрудний знак “За наукові досягнення”, почесну відзнаку “Відмінник освіти України” – професору І.В.Коваленку.

Радника директора Інституту прикладного системного аналізу І.М.Головка було відзначено Почесною грамотою МОН України. Великій групі студентів (25 осіб) – переможцям Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт було вручено дипломи МОН України.

Першим питанням порядку денного було заслухано й обговорено доповідь проректора з науково-педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) члена-кореспондента НАН України С.І.Сидоренка про підсумки міжнародної діяльності університету в 2006 році.

Основна увага в доповіді приділялась аналізу, стану та запровадженню шляхів підвищення якості освіти, забезпеченню умов перебування в університеті іноземних студентів. Було наведено та оцінено рейтинги навчальних підрозділів за підсумками їхньої міжнародної діяльності в 2006 р., йшлося також про співпрацю на достатньо високому рівні, з авторитетними міжнародними організаціями тощо.

У виступі ректора університету наголошувалось на необхідності покращення загальних тенденцій, що спостерігаються в університеті при організації навчальної роботи з іноземними громадянами в умовах ринкових відносин, відзначено позитивні й негативні сторони цієї діяльності. Програма подальшого розвитку міжнародної діяльності, за пропозицією ректора, повинна базуватися на персональній відповідальності керівників підрозділів, де навчаються іноземні студенти, включаючи її самооцінку підрозділами та адресну зовнішню оцінку за основними критеріями.

Наступним питанням порядку денного було заслухано доповідь проректора з науково-педагогічної роботи (адміністративно-господарська робота та розвиток матеріально-технічної бази) доцента М.В.Печеника про роботу щодо утримання і розвитку господарських та інженерних служб НТУУ “КПІ” у минулому році.

Загальні витрати на утримання матеріально-технічної бази університету в 2006 р. склали 79,7 млн грн, при цьому, як зазначив доповідач, об’єднання централізованих коштів та коштів підрозділів дало позитивні результати. У доповіді було проаналізовано витрати університету та підрозділів на споживання електроенергії, води тощо, проаналізовано витрати на ремонтно-відновлювальні роботи, за споживання комунальних послуг, особлива увага приділялась аналізу фактичного індексу розвитку, що враховує співвідношення між коштами на розвиток і на споживання.

Обговорення звітної доповіді проректора М.В.Печеника, в якій взяли участь М.З.Згуровський, А.В.Праховник, В.Г.Бар’яхтар, Є.А.Мачуський, А.П.Тузов, М.К.Родіонов, А.І.Петренко, торкалося саме коефіцієнту розвитку, стратегічного вирішення гострих проблем, а також тактичних планів на найближчий період. Відзначалася неефективність використання підрозділами університету їхніх майнових комплексів, недосконалість системи енергоменеджменту. Ці та інші питання були зазначені у прийнятому рішенні.

Після попереднього розгляду на засіданні адміністративної ради було заслухано доповідь директора Інституту моніторингу якості освіти професора В.В.Ясінського про результати третього етапу комплексного моніторингу якості підготовки фахівців усіх спеціальностей (ці результати публікуються на 2-й та 3-й сторінках нашої газети). Обговоривши доповідь, Вчена рада ухвалила відповідне рішення.

Результати моніторингу якості освіти були використані при вирішенні наступного питання порядку денного – при обранні кандидатур на посади завідувачів кафедр. Умовою підписання контракту стало виконання конкретних доручень з позицій, що дістали низьку оцінку моніторингу за певною спеціальністю.

Завідувачам кафедр, що склали свої повноваження, професорам Ю.М.Калніболотському та В.Г.Сліпченку, було висловлено подяку за багаторічну бездоганну роботу.

До почесного звання “Заслужений працівник освіти України” рекомендовано професорів В.М.Сулейманова та Г.П.Демиденка, до присвоєння почесного звання “Заслужений журналіст України” – головного редактора газети “Київський політехнік” доцента В.В.Янкового, доцента кафедри графіки В.М.Іванова-Ахметова – до почесного звання “Заслужений художник України”, доцента В.М.Мельник – до нагородження Почесною грамотою Київського міського голови. До присвоєння почесного звання “Заслужений науковець НТУУ “КПІ” було рекомендовано: старшого наукового співробітника А.А.Михлевського, провідного наукового співробітника В.М.Батуркіна, професора Г.М.Любчика, директора НДЦ “Тезіс” М.І.Прокоф’єва.

На засіданні адміністративної ради, яке відбулося 8 лютого, першим питанням порядку денного за доповіддю проректора з навчально-педагогічної роботи (навчально-виховна робота) доцента Г.Б.Варламова було заслухано й обговорено підсумки зимової сесії 2006/2007 н.р. У доповіді було проведено кореляцію між результатами зимової сесії та наслідками поточної атестації студентів, що, у свою чергу, дозволяє здійснювати моніторинг якості навчання. При обговоренні, як було зазначено у виступі ректора університету, оцінка рівня успішності знань студентів потребує врахування ваги оцінок, а також потреб суспільства, тобто ринкової кон’юнктури, на фахівців з базових та інженерних спеціальностей.

Про принципи фінансування наукових досліджень йшлося в доповіді професора Н.С.Равської – голови комісії університету з контролю за розподілом держбюджетних коштів. Як наголошувалося при обговоренні цього питання, кошти, що виділяються на наукові дослідження з базового фонду МОН України, повинні розподілятися пропорційно конкурсним показникам на завершальному етапі їхнього визначення; регулювання фінансування з урахуванням перспективних напрямків наукових досліджень потрібно здійснювати на попередніх стадіях конкурсного відбору.

Про систему звітів керівників підрозділів університету в рамках виконання колективного договору йшлося у доповідях першого проректора НТУУ “КПІ” члена-кореспондента НАН України Ю.І.Якименка та голови профкому університету доцента В.І.Молчанова.

Ю.Москаленко


НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ “КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”

РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 5-16 від 26 лютого 2007 р.

За результатами комплексного моніторингу якості підготовки фахівців за спеціальностями НТУУ”КПІ” за підсумком третього етапу

ПРОПОНУЮ:

1. Департаменту навчальної роботи та департаменту економіки і фінансів відповідно до існуючого Положення визначити обсяги матеріального заохочення та підготувати наказ про матеріальне заохочення кафедр, які посіли місця з 1 по 20 за результатами комплексного моніторингу якості підготовки фахівців за спеціальностями НТУУ “КПІ” за підсумком третього етапу (у додатку до даного розпорядження).

2. Доручити департаменту навчальної роботи разом з комісіями Методичної ради університету провести з 1.03.07 до 30.03.07 комплексну перевірку кафедр:

  • теплоенергетичних установок теплових і атомних електростанцій;
  • атомних електростанцій і інженерної теплофізики (за двома спеціальностями);
  • зварювального виробництва;
  • машин та апаратів хімічних і нафтопереробних виробництв,

що зайняли останні місця за результатами комплексного моніторингу якості підготовки фахівців за спеціальностями НТУУ “КПІ” за підсумком трьох етапів.

3. Заслухати у квітні 2007 року на засіданні Вченої ради НТУУ”КПІ” завідувачів кафедр, зазначених в п.2 цього розпорядження, про організацію та хід навчального процесу в підпорядкованих їм підрозділах.

4. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого проректора Якименка Ю.І.

М.З.Згуровський, ректор НТУУ “КПІ”

Дата події