Представники законодавчої та виконавчої влади завітали 23 лютого до наукового парку “Київська політехніка” та ознайомилися з його діяльністю і перспективами на майбутнє.
Серед гостей – радник Президента України О.О.Зінченко, заступник голови Фонду держмайна України О.Ю.Потімков, голова Держагентства України з інвестицій та інноватики В.А.Івченко та його заступник А.П.Заєць, начальник департаменту інноватики та трансферу технологій МОН України В.С.Шовкалюк, народний депутат України Г.Є.Смітюх. Демонстрували експонати постійно діючої виставки продукції наукового парку ректор НТУУ “КПІ” М.З.Згуровський, проректор з наукової роботи М.Ю.Ільченко, директор ІЕЕ А.В.Праховник, проректор з навчально-виховної роботи Г.Б.Варламов, представники навчально-наукових підрозділів університету, а також представники підприємств – партнерів наукового парку, яких на сьогодні налічується 17.
Багато новітніх розробок – конкурентоспроможних, таких, що мають попит та можуть принести зиск і розробникам, і виробничникам, і державі в цілому, побачили тут гості. Це, зокрема, антенні пристрої спеціального призначення; багатоцільові всюдиходи; сучасні енергозберігаючі технології (проект “Будинок майбутнього”); лічильники, датчики і системи контролю за енергоспоживанням; цифрова оптоелектроніка; газотурбінна технологія “Водолій”; камери згорання на основі трубчастої технології; вакуумна електронно-променева технологія для виробництва титану; технологія для промислового продукування полікремнію з чистотою 0,9999 для фотоенергетики; комплекс засобів обчислювальної техніки у захищеному від несанкціонованого знімання інформації виконанні; радіаційно стійка робототехніка та ін.
У своєму виступі М.З.Згуровський звернув увагу присутніх, що університет, який забезпечує поєднання трьох компонентів трикутника знань – освіти, науки, інноватики – стає дослідницьким університетом за світовими вимірами. В Україні ще немає офіційного визначення, що таке дослідницький університет, а в НТУУ “КПІ” вже наявні всі його складові. Також відбулося плідне ділове обговорення перспектив діяльності наукового парку та його взаємодії з державними структурами.
На закінчення було передано офіційні пропозиції до ФДМ та МОН України щодо дій, які потрібно здійснити на виконання Закону України “Про науковий парк “Київська політехніка”.