Під головуванням ректора університету академіка НАН України М.З.Згуровського 15 січня відбулося перше в новому році засідання Вченої ради. На його початку Михайло Захарович щиро привітав присутніх із Новим роком, побажав добра й успіхів усім присутнім на засіданні.

На урочистій частині відзнакою Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи “За відвагу в надзвичайній ситуації” ІІ ступеня було нагороджено доцента А.Д.Крисенка, Почесною грамотою даного міністерства з цього ж приводу було нагороджено доцента В.П.Басова, Почесну грамоту МОН України було вручено Л.І.Ружинській.

Ректор університету із ювілейними днями народження від імені Вченої ради тепло привітав декана приладобудівного факультету професора Г.С.Тимчика, керівника відділу міжнародних проектів департаменту міжнародного співробітництва професора С.М.Шукаєва, зав. кафедри біомедичної інженерії професора В.Б.Максименка.

Порядок денний було розпочато затвердженням підсумків конкурсу серед викладачів щодо номінацій “викладач-дослідник-2006” та “молодий викладач-дослідник-2006” в НТУУ “КПІ”.

Голова експертно-правової комісії професор Ю.Ф.Зіньковський доповів про результати конкурсу. У визначенні переможців конкурсу брали участь три комісії Вченої ради. До відбору на першу із зазначених номінацій було висунуто 193 провідних викладачі, на другу – 49 осіб. Відкритим голосуванням було затверджено персональний склад переможців у номінації “викладач-дослідник” у кількості 37 осіб та 13 осіб у номінації “молодий викладач-дослідник” та прийнято рішення всім переможцям конкурсу поточного року надати 20% надбавки від посадових окладів. Усім переможцям конкурсу також було вручено відповідні дипломи.

Другим питанням порядку денного було заслухано та обговорено звітну доповідь проректора з наукової роботи члена-кореспондента НАН України М.Ю.Ільченка “НТУУ “КПІ” на шляху до дослідницького університету. Підсумки наукової діяльності університету в 2006 році та завдання на 2007 рік”. Матеріали цієї доповіді планується надати в наступних номерах “КП”.

В обговоренні доповіді взяли участь професор М.З.Згуровський, зав. кафедри ТОР професор Ф.Ф.Дубровка, декан ФМФ академік НАН України В.Г.Бар’яхтар, зав. кафедри інструментального виробництва професор Н.С.Равська, зав. кафедри автоматизації проектування енергетичних процесів та систем професор В.Г.Сліпченко, заст. декана ФЕЛ доцент О.В.Борисов, голова наукового товариства студентів та аспірантів О.Пасічний, декан ФС професор Б.В.Новіков, зав. кафедри радіоконструювання і виробництва радіоапаратури професор Ю.Ф.Зіньковський.

Під час обговорення та у прийнятому рішенні йшлося про необхідність впровадження механізмів для досягнення конкурентоспроможних (порівняно з кращими із МОН України) показників наукової діяльності, про персоналізовану оцінку роботи керівників підрозділів. Рекомендовано на кафедрах та в науково-дослідних підрозділах проаналізувати стан справ з наукової роботи, зокрема, з погляду використання досліджень у практиці навчання студентів, адекватності матеріального заохочення результатам наукової діяльності. Визнано корисним та рекомендовано науковцям університету брати участь у науковому семінарі Академії наук. Розробці та впровадженню “проривних” технологій сприятиме науковий парк “Київська політехніка“, діяльність якого нещодавно з ініціативи КПІ законодавчо затверджена.

При вирішенні конкурсних справ на посаду завідувача кафедри автоматизації хімічних виробництв затверджено професора А.І.Жученка та висловлено подяку професору М.З.Кваску за багаторічну успішну працю на цій посаді.

За поданням голови експертно-правової комісії професора Ю.Ф.Зіньковського, професора Є.М.Письменного було рекомендовано до присвоєння звання “Заслужений діяч науки і техніки України”; до звання “Заслужений працівник освіти” рекомендовано професора А.Є.Бабенка; доцентів В.В.Прокопенка та Л.І.Несен представлено до нагородження Почесними грамотами МОН України. З нагоди 10-ліття факультету соціології за багаторічну плідну науково-педагогічну працю до відзначення знаком “Відмінник освіти України” та нагородження Почесною грамотою МОН України представлено групу співробітників факультету.

На засіданні адміністративної ради, яке відбулося 28 грудня, було заслухано та обговорено доповідь проректора з науково-педагогічної роботи (навчально-виховна робота) доцента Г.Б.Варламова про підсумки другої атестації в поточному навчальному році, докладну інформацію з цього питання опубліковано в “КП” №41 від 28 грудня 2006 р.

На цьому ж засіданні заслухано доповідь проректора з науково-педагогічної роботи (адміністративно-господарська робота та розвиток матеріально-технічної бази) доцента М.В.Печеника про організацію роботи служб університету в передноворічний та новорічний періоди та забезпечення порядку на території, в корпусах та гуртожитках університету.

Ю.Москаленко