У НТБ НТУУ “КПІ” напружена пора: поряд з іншими поточними справами продовжується оформлення пластикових читацьких квитків (із штрих-кодом), апробація режиму роботи абонементів з електронними формулярами читачів та обклеювання (професійний термін) науково-технічної літератури попередніх років видання штрих-кодами.
Нині деякі книговидачі уже здійснюються в повному автоматизованому режимі: бібліотекар на абонементі сканує інформацію з електронної картки – читацького квитка, на екрані комп’ютера з’являється електронний формуляр відвідувача з переліком отриманих книг, далі зчитується (сканується) штрих-код з літератури, що її повертає чи відібрав читач, і відповідно змінюються записи в формулярі. Уся процедура відбувається досить швидко.
Передбачається також організація віддаленого (з кафедри, дому та будь-якого іншого місця, де є підключення до Інтернету) замовлення літератури, наявної в НТБ. Читацька вимога буде надсилатися до бібліотеки електронною поштою.
Серед новинок в роботі бібліотеки є одна, що найбільше порадує аспірантів та пошукачів: тепер з комп’ютеризованих робочих місць у 9-му залі НТБ відкрито доступ до повнотекстової бази дисертацій РДБ – Російської державної бібліотеки (колишньої бібліотеки ім. Леніна). Спільний проект НТБ та аспірантури університету забезпечив доступ до дисертацій за останні 20 років за всіма напрямами, наявними в фондах РДБ, – технічним, соціально-політичним, економічним, мистецьким тощо. Незабаром у 10-му залі (відділ періодики, в фондах якого є дисертації й автореферати) буде обладнано 10 нових робочих місць, де і працюватимуть з електронними дисертаціями. Там же можна працювати з повнотекстовими електронними журналами EBSCO, Blackwell Publishing, The Springer Link Online Journal collection, що надходять до КПІ за проектами INTAS.
НТБ університету також зареєстрована в програмі HINARI (Health InterNetwork Access to Research Initiative), завдяки чому політехніки мають доступ до баз даних з біомедицини та інших медичних наук.
НТБ НТУУ “КПІ” отримує приблизно 1 тис. назв періодичних видань (журналів, газет, інформаційних видань) за профілем університету як українською, так і російською мовами. Цього року до бібліотеки почали надходити нові журнали “Контроллинг”, “Судова практика”, “Цивільне судочинство”, “Адміністративне судочинство”, “Конституційне судочинство” та ін.
До ювілею – 110-ї річниці КПІ – в НТБ планують видати покажчик дисертацій, захищених у КПІ з 1973 по 2005 рр. Триває формування електронної бібліотеки КПІ. Оцифровуються матеріали з історії інституту – списки, звіти, навчальні програми і матеріали, видані до 1917 р.
НТБ крокує в ногу з часом, не забуваючи про свою багату історію.