10 січня Президент України Віктор Ющенко підписав Закон України № 523-V «Про науковий парк «Київська політехніка». Цей закон був прийнятий Верховною Радою України у другому читанні 22 грудня 2006 року. Закон вже опубліковано і він набув чинності. Цим створюється принципово нова ситуація в проведенні науково-технічних досліджень в нашому університеті.
Адже науковий парк може здіснювати розробку та виробництво наукоємної конкурентоспроможної продукції та її просування на внутрішні та зовнішні ринки, координувати наукову, інноваційну, виробничу та комерційну діяльності засновників і партнерів, залучати студентів та науковців університету до виконання робіт з реалізації проектів наукового парку. Науковий парк може здіснювати інформаційно-методичне, правове та консалтингове забезпечення засновників і партнерів наукового парку, надання патентно-ліцензійної допомоги, використовувати у своїй діяльності венчурний капітал, сприяти залученню іноземних інвестицій.
Науковий парк має право відкривати рахунки в національній та іноземній валютах в банківських та інших фінансових установах. Виконання проектів наукового парку, що не передбачає пільг з боку держави, здійснюється без їх державної реєстрації, без тендерних та казначейських обмежень.
Наш університет як учасник наукового парку має певні особливості. Зокрема, НТУУ «КПІ» має право на строк виконання проектів наукового парку надавати суб’єктам господарювання, створеним науковими та науково-педагогічними працівниками університету, приміщення та обладнання згідно з відповідними договорами. НТУУ «КПІ» бере участь у формуванні статутного фонду наукового парку шляхом внесення до нього нематеріальних активів (майнових прав на об’єкти інтелектуальної власності).
Можна сподіватися, що створення наукового парку «Київська політехніка» дасть потужний імпульс у розвитку наукових прикладних досліджень в нашому університеті, Києві та державі в цілому.