18 грудня до НТУУ “КПІ” завітав д.т.н., заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, колишній ректор Національного транспортного університету Вадим Євгенович Канарчук з членами своєї родини. Він передав у дар НТБ частину власної бібліотеки – кілька сот книг з механіки, математики, технічних та історичних дисциплін, зокрема і власні підручники та методичні розробки, за якими навчається не одне покоління студентів у нашій країні та в СНД. Деякі книги – з автографами авторів: В.М.Глушкова, Б.Є.Патона, Г.С.Писаренка, інших відомих учених. Вони, без сумніву, будуть корисними і цікавими політехнікам – від студентів до докторів наук.
Гостя люб’язно привітали ректор університету М.З.Згуровський, проректор з наукової роботи М.Ю.Ільченко, директор НТБ В.Г.Дригайло та ін. Вадим Євгенович розповів, що з КПІ має давні стосунки: тут навчався його батько, він сам був зарахований на спеціальність “Двигуни внутрішнього згорання” (за наказом “згори” її потім підпорядкували іншому вузу), тут навчалися його рідні, нині племінниця опановує науки в університеті “КПІ”. Тож коли стало питання про передачу бібліотеки – роздумів не було: до КПІ.
У слові-відповіді М.З.Згуровський охарактеризував гостя як продовжувача славної школи механіків, заснованої в КПІ С.П.Тимошенком, якою наш університет по праву пишається. Він вважає, що наукова література, видана 20-30 років тому, є унікальною, бо створювали її, переважно, представники відомих у всьому світі наукових шкіл. “Книги, – запевнив він, – займуть гідне місце у фонді НТБ”. Його доповнив директор НТБ В.Г.Дригайло: “У нашій книгозбірні є “бібліотечка Кирпичова”, “бібліотечка Коновалова”, інших відомих учених, віднині буде й “бібліотечка Канарчука”.
Ректор коротко поінформував гостя про зміни, які відбулися в університеті останнім часом. Зокрема, про новації в організації бібліотечної справи. Нині НТБ НТУУ “КПІ” є однією з найбільших і найкращих серед університетських бібліотек Європи. Її фонди багаті на технічну, художню та історичну літературу. Електронні каталоги, доступні всім вітчизняним та європейським користувачам, запроваджено тут з 1987 р. Гостей також ознайомили з галереєю видатних учених КПІ та студентів – переможців міжнародних олімпіад. Було досягнуто домовленостей про подальше співробітництво. “Адже, – як наголосив М.З.Згуровський, – досвід попередніх поколінь для нас дуже важливий”.