“Ми щиро віримо: кожна музична група, кожен найдрібніший колектив має право на існування і самоствердження. На жаль, самобутні молоді виконавці донедавна майже не мали можливості виступати на великій сцені. На теренах Київського політехнічного інституту існує понад 100 музичних гуртів, більшість яких майже не відома широкому загалу” – так звернулися до аматорів НТУУ “КПІ” представники НТСА, організовуючи черговий молодіжний музичний фестиваль, що пройшов наприкінці листопада.

Колись

У другій половині минулого століття, коли небувалої популярності й розквіту набули вокально-інструментальні ансамблі, в КПІ щорічно проводили конкурс “Золотий інтеграл”. Перший етап – відбір творчих колективів на факультетах, другий – визначення кращих у КПІ. Ажіотаж і рівень заходу можна порівняти хіба що з нинішнім “Містером” та “Міс” у НТУУ “КПІ”. Визнаних музикантів та співаків пізнавали в обличчя, знайомством із ними пишалися. Твори, що їх виконували майбутні радянські інженери, запам’ятовувалися мелодією та текстами. З погляду сьогоднішньої молоді, то було дещо неемоційне видовище. Про яскраві світлові шоу ще й гадки не мали, а “формат” виступу не передбачав танці чи – боронь боже – відкриті сценічні костюми.

Потрапити тоді на фінальний концерт до актової зали (на її місці нині деканат та лабораторії ФТІ) було складніше, ніж тепер на виступ розкрученої поп-діви. На всіх підходах чатували суворі охоронці з комсомольських активістів. “Зайцям” доводилося чи не з горища пробиратися. Та поголос про конкурс гуляв містом, іноді навіть ставав перевагою при виборі абітурієнтами вузу.

Часи змінюються. Нині у молоді інші орієнтири та уподобання. Але дещо спільне таки проглядається.

Тепер

30 листопада 2005 року з ініціативи Наукового товариства студентів та аспірантів було вперше проведено фестиваль, що буквально перевернув уявлення молоді про творчість своїх однолітків, примусив зробити переоцінку цінностей та вщент розвіяв нездоровий скептицизм щодо якості музичного доробку студентських гуртів.

Усвідомлюючи проблеми, що постають перед молодими виконавцями, колектив НТСА прийняв рішення щодо продовження славної традиції проведення фестивалів молоддю для молоді. Цього року захід тривав два дні.

29 листопада у малій залі ЦКМ глядачів розважали:

– “Небесная река” + “Двиджа” (new age),

– Singleton (british rock),

– “Город солнца” (блюз-рок),

– “Самі свої” (фольк-рок).

Чесно кажучи, колективи досить різні, але всі дуже цікаві.

На другий день у великій залі ЦКМ свою майстерність і самобутність демонстрували:

“21 грамм” (nu-metal / alternative),

– The CheekyBenders (neo-rockabilly),

– “Обійми Дощу” (dark romantic rock),

– Sinners’ Heaven (alternative / hard rock),

– “Бастион” (hard-n-heavy),

– Hellfire Sox (psycho punk).

Гостями фестивалю стали гурт “Н.три” та “Оркестр Янки Козир”.

Швидше, це була не мистецька акція, а “ульотна” тусовка. Відгуки на сайті заходу стосувалися, переважно, “відриву по-повній”, кількості випитого пива та обмеженого місця для “тусні, відривання, слемання й скакання” (пропонувалося прибрати крісла перших п’яти рядів). Тож задоволеними залишилися всі: шлунок отримав додаткові калорії, які тіло тут-таки “скинуло” в русі, кінцівки вдалося розім’яти на тлі яскравого світлового шоу та високих децибел, дивлячись на конвульсивні рухи виконавців.

Автор:К. Іваненко