3-4 листопада в Києві, у Навчально-оздоровчому центрі “Зоряний” завершив свою роботу Всеукраїнський конкурс учнів та студентів “Мирний космос”. Його організаторами були Українське молодіжне аерокосмічне об’єднання “Сузір’я” та Національний центр аерокосмічної освіти молоді України. Після відбору в районах, містах, обласних центрах на конкурс, що проходив у номінаціях “Ракетно-космічна техніка”, “Програмування і обчислювальна техніка”, “Людина. Земля. Всесвіт”, “Космічна біологія та медицина”, “Історія розвитку авіації та космонавтики”, “Астрономія” та “Екологія і космонавтика”, прийшло більше ста робіт.
Журі конкурсу, що складалось переважно з провідних викладачів нашого університету та КНУ ім. Тараса Шевченка, очолював декан факультету авіаційних і космічних систем НТУУ “КПІ” доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державних премій СРСР та України, завідувач кафедри приладів та систем керування літальними апаратами (ПСКЛА) О.В.Збруцький. На очний тур конкурсу, що проходив у науково-природничому ліцеї №145, журі запросило сорок шість переможців заочного туру.
Цікаво, що порівняно з минулим роком практично в кожній номінації конкурсу домінували дівчата. Так, керівник секції “Космічна біологія та медицина” декан ФБТ проф.О.М. Дуган без вагань віддав перше місце Валентині Кузьменко з м. Помічна Кіровоградської області за роботу “Проблеми перебування людини в космосі”, в якій аналізуються не тільки вже відомі питання, а й ті, з якими космонавти зустрінуться в довготривалих (роки, десятки років) польотах. У секції “Програмування та обчислювальна техніка”, роботою якої керував к.т.н., викладач кафедри ПСКЛА В.В. Борисов, переможцем стала київська школярка Ксенія Москаленко з роботою “Математичне моделювання відображення простору предметів у просторі видимих зображень на основі принципу Ферма”. Те, що ракетно-космічна техніка стає дедалі також і дівочою справою, переконливо довела на секції з однойменною назвою Марта Ільків з м. Калуш Івано-Франківської області. Її доповідь по роботі “Розрахунок траекторії руху космічного корабля з двигуном малої тяги в геоцентричній та геліоцентричній системах відліку” стала справжньою прикрасою засідання секції. Керівник секції доцент ФАКС, ветеран космодрому Байконур Ю.П. Кузякін рекомендував цю роботу до нагородження дипломом 1 ступеня. Достойно виглядали і переможці інших секцій. Це – Віталіна Зубова (Кіровоградська область), Ольга Проценко (м.Донецьк), Віктор Космачов та Костянтин Березовський (АР Крим), Анастасія Матвєєва (м.Чернівці), Ілля Левандовський та Данило Єрохін (м.Харків).
На заключному засіданні конкурсу виконавчий директор УМАКО “Сузір’я” С.О. Дячков, генеральний директор НЦАОМУ В.В. Хуторний та декан ФАКС О.В. Збруцький тепло привітали переможців та призерів конкурсу, нагородили їх дипломами УМАКО “Сузір’я”, вітальними листами ФАКСу та цінними подарунками. Але чи не найтеплішими були слова поздоровлення, з якими звернувся до присутніх Валентин Данілічев, студент групи ВЛ-63 ФАКС, бо він – переможець минулорічного конкурсу “Мирний космос” і йому, може як нікому іншому, вже відомо: ті якості, що їх набуває учасник подібних заходів, вкрай необхідні при подальшому навчанні у вищому навчальному закладі.