Для необізнаних людей хімія часто асоціюється із словом “отрута”. А в дійсності без сучасних хімічних технологій люди у містах не можуть прожити й дня. І не тому, що вживають продукти “з хімією”, а тому, що без сучасних технологій очистки було б неможливим навіть водопостачання.
Останніми роками технології очистки води стрімко розвиваються. Зростає попит на чисту воду – і ту, яку ми п’ємо дома, і ту, яку застосовують підприємства різних галузей промисловості. З’являються нові сорбційні та мембранні матеріали, нове обладнання, використання яких дає можливість вдосконалювати методи водопідготовки, підвищити якість води, в тому числі і питної.
13–14 жовтня в НТУУ “КПІ” пройшов міжнародний семінар “Нові підходи до сорбційної очистки води”. Науковців з Московського державного університету, Університету Карлсруе (Німеччина), Ізмірського університету (Туреччина), Вроцлавського технологічного центру (Польща), Барселонського університету (Іспанія) приймала лабораторія іонного обміну та адсорбції ХТФ, яку очолює д.т.н. Тетяна Євгенівна Мітченко.
НТУУ “КПІ” обрано місцем проведення семінару невипадково: наші науковці кілька років проводять спільні дослідження з науковцями згаданих університетів, з деякими виконують роботи з іонообміну згідно з грантом ІНТАС. Лабораторія іонного обміну та адсорбції ХТФ – одна з провідних в Україні. Її співробітники займаються всіма складовими підготовки води – від методів аналізу до технологій очистки. Розроблені в лабораторії технології очистки води із використанням нових сорбентів – унікальні в Україні і найсучасніші у світі. Вони застосовуються на підприємствах з виробництва безалкогольних та алкогольних напоїв, на ТЕС, АЕС.
Учасники семінару обговорили нові підходи до очистки води, розповіли про свої досягнення, обмінялися думками з приводу перспектив розвитку технології водопідготовки, а також відвідали одне з київських підприємств, яке на основі розробок лабораторії ХТФ випускає установки очистки води як для промислових підприємств, так і для побутових потреб.