2 жовтня відбулося чергове засідання Вченої ради НТУУ “КПІ”. На його початку ведучий засідання перший проректор університету член-кореспондент НАН України Ю.І.Якименко від імені Вченої ради тепло поздоровив із ювілейним днем народження зав. кафедри екології та технології рослинних полімерів професора М.Д.Гомелю.

Порядок денний було розпочато заслуховуванням доповіді заступника першого проректора, начальника навчально-організаційного управління професора В.І.Тимофєєва про програму заходів щодо впровадження положень Болонського процесу в університеті. У своєму виступі доповідач охарактеризував існуючу нормативну базу щодо впровадження положень Болонського процесу, а також оголосив ухвалену методичною радою 28 вересня поточного року програму заходів для впровадження в нашому університеті положень Болонського процесу. Ця програма включає детальний перелік цих заходів, тобто їх нормативної бази, терміни виконання, що охоплюють період з грудня 2006 р. по травень 2007 р., та виконавців кожного із зазначених заходів. Усі нормативні документи будуть розіслані електронною поштою деканам факультетів і директорам інститутів, вони будуть також розміщені на сайті університету.

При обговоренні у виступі Ю.І.Якименка наголошувалося на необхідності чіткого виконання заходів, спрямованих на вдосконалення навчального процесу, а також підкреслено, що своєчасність та якість їх виконання будуть одним із показників працездатності кафедр. У прийнятому рішенні було затверджено запропоновану програму заходів.

Про активізацію участі вчених університету в науковій діяльності Технополісу “Київська політехніка” йшлося в доповіді проректора з наукової роботи члена-кореспондента НАН України М.Ю.Ільченка. На початку свого виступу М.Ю.Ільченко охарактеризував перспективи фінансування бюджетних наукових робіт і особливо підкреслив важливу роль позабюджетної діяльності науковців університету.

На сьогоднішній день створено необхідну матеріальну базу для функціонування Технополісу “Київська політехніка”. За активної участі університету розроблено та внесено до Верховної Ради законопроект про Технополіс “Київська політехніка”, тобто створено нормативну базу його діяльності. Зазначалось, зокрема, що через технопарк “Київська політехніка”, що входить до Технополісу, можливо виконувати великі інноваційно-інвестиційні проекти. Для участі в Технополісі для підприємств було проведено конкурс інноваційних розробок. При цьому було відібрано близько 20 підприємств, включаючи також малі підприємства. У прийнятому рішенні, серед іншого, було зазначено, що планується створення постійно діючої виставки, де демонструватимуться наукові розробки як учасників Технополісу, так і науковців університету.

У наступному питанні порядку денного професор М.Ю.Ільченко виступив із доповіддю про розширення світоглядної підготовки аспірантів. При цьому позитивну роль, як зазначив доповідач, може відіграти участь молодих науковців, у тому числі студентів старших курсів, у роботі семінару Академії наук, де розглядаються проблеми міждисциплінарних досліджень.

Наприкінці засідання було розглянуто конкурсні справи, зокрема рекомендації щодо висунення підручників та їх авторів на здобуття Державної премії України в галузі науки і техніки на 2007 рік, вирішено поточні справи.

Oct 24, 2006 || Автор: Ю.Москаленко