Упродовж останніх 16 років наш університет є співорганізатором та учасником науково-технічних конференцій з проблем надвисокочастотної (НВЧ) техніки та телекомунікаційних технологій. Щойно завершила свою роботу чергова ХVІ Міжнародна конференція.

Співголовами Програмного комітету конференції були: від України – член-кор. НАН України, проректор нашого університету М.Ю. Ільченко, від Російської Федерації – д.т.н., проф. М.А. Іванчук, заступник начальника управління радіоелектронної промисловості і систем управління Федерального агентства з промисловості, від Республіки Білорусь – д.т.н., проф. М.П. Батура, ректор Білоруського державного університету інформатики та радіоелектроніки.

Конференція була проведена на базі Севастопольського національного технічного університету.

На чотирьох пленарних і 36 секційних засіданнях було заслухано понад 400 доповідей з теоретичних, експериментальних, виробничо-технологічних, прикладних аспектів НВЧ-техніки та телекомунікаційних технологій.

Доповіді на конференцію представили більше 200 учених і фахівців з 13 країн – України, Росії, Білорусі, США, Великобританії, Німеччини, Ізраїлю, Ірландії, Іспанії, Китаю, Молдови, Нідерландів і Польщі.

До початку конференції було видано збірник матеріалів конференції у двох томах загальним обсягом 1164 сторінки, а також на двох компакт-дисках (з оболонкою на російській і англійській мовах). Збірник матеріалів представлено для включення до переліку фахових видань ВАК України, його буде розіслано в більш як 20 провідних наукових бібліотек СНД, 11 комплектів – відправлено в провідні наукові бібліотеки далекого зарубіжжя, в тому числі Інститут інженерів з електротехніки та електроніки, де він зареєстрований під номером IEEE Catalog Mumber OGEX 1376, ISBN 966-322-006-2.

Матеріали конференції висвітлюють 9 основних напрямків мікрохвильової техніки та телекомунікаційних технологій:

  1. Твердотільні прилади та пристрої НВЧ.
  2. Електровакуумні та мікровакуумні пристрої НВЧ.
  3. Системи НВЧ-зв’язку, мовлення та супутникової навігації.
  4. Антени та антенні елементи.
  5. Пасивні компоненти, матеріали, технологія виготовлення НВЧ-пристроїв і нанотехнологія.
  6. НВЧ-електроніка надвеликих потужностей.
  7. НВЧ-вимірювання.
  8. НВЧ-техніка в екології, медицині, промисловості та на транспорті, радіолокація.
  9. Радіоастрономія, дистанційне зондування і розповсюдження радіохвиль.

У рамках конференції було проведено семінар “Підготовка радіоінженерів і фахівців телекомунікаційного профілю”, а також круглий стіл “Біофізичні механізми впливу низькоінтенсивних хвиль міліметрового діапазону на організм людини”.

Найактивнішу участь у конференції взяли вчені НТУУ “КПІ”, які представили 38 доповідей (25 підготовлено фахівцями Інституту телекомунікаційних систем). Конференція своїм рішенням встановила 3 премії і дипломи молодим ученим за найкращі доповіді. Серед відзначених аспірант кафедри засобів телекомунікацій нашого університету Г.О. Авдеєнко.

Oct 23, 2006 || Автор: О. Савич